Najlepszy ekran ramowy do kina

Klasa produktu: referencyjna (najwyższa)
Zastosowanie: kino domowe klasy wyższej / high end
Zakres cenowy: od 15 000 zł

Model Stewart Luxus Deluxe (ScreenWall Deluxe) to najpopularniejszy i najchętniej kupowany ekran ramowy w ofercie firmy Stewart FilmScreen. Produkt spotkamy w każdym liczącym się kinie jak i obiekcie zajmującym się profesjonalną obróbką obrazu video. Niesłychanie elegancki ekran ramowy montowany na stałe do ściany jest nie tylko dziełem sztuki, ale przede wszystkim znakomitym dopełnieniem każdego projektora kinowego. Jakoś wykonania ekranów jest na najwyższym poziomie. Zaś powierzchnie projekcyjne zapewniają idealne odwzorowanie kolorów.

Montaż i obsługa ekranu Luxus Deluxe Wallscreen jest bajecznie prosta. Powierzchnie jest przyczepiana do ramy za pomocą specjalnych klamer. Zapewnia to idealne napięcie, powierzchnia pozostaje gładka i bez jakichkolwiek, nawet minimalnych zagięć i marszczeń.

Co sprawiło, że Luxus Deluxe Wallscreen to najlepszy ekran?

Co sprawiło, że ekrany Luxus Deluxe Wallscreen stały się najchętniej kupowanymi produktami w klasie premium?

  • bardzo prosty i przemyślany montaż
  • dbałość o szczegóły wykonania
  • referencyjne powierzchnie projekcyjne
  • największy wybór powierzchni projekcyjnych – każde możliwe zastosowanie
  • najwyższa jakość obrazu
  • najlepsza dynamika i naturalność obrazu

“Stworzone by trwać”
Jakość Stewarta będzie trwała znacznie dłużej niż jakakolwiek technologia projekcyjna. Zainwestuj w najlepszych, a zaoszczędzisz zarówno cenny czas jak i pieniądze w przyszłości.

“Ręczne wykonanie”
Wszystkie ekrany Stewarta są ręcznie wykonane! Ekrany są tworzone od samych podstaw przez fachowców, począwszy od materiału aż do produktu finalnego. Klienci Stewarta nigdy nie są ograniczeni do oferty katalogowej, ponieważ to Stewart projektuje i wykonuje wszystkie swoje produkty. Jeśli potrzebujesz nietypowego rozmiaru – Stewart dla Ciebie wykona, uwzględniając specjalne wymagania.

“Przywiązanie do detali”
Podczas wszystkich etapów produkcji, Stewart dokładnie sprawdza każdy cal ekranu – po to aby zawsze była utrzymana najwyższa jakość. Jakość przemawia sama za siebie, dlatego wszystkie elementy składowe ekranu są doprowadzone do perfekcji.

“Jakość materiału”
Wszystkie materiały z których powstaje powierzchnia są rygorystycznie kontrolowane, po to aby efekt końcowy był perfekcyjny.

“Produkcja własna”
Wszystkie ekrany są produkowane przez samego Stewarta, używając technik i specjalnych procesów produkcyjnych które są unikalne.

“Zwijane dla bezpieczeństwa”
Po stworzeniu perfekcyjnego ekranu, należy się z nim odpowiednio obchodzić. Nigdy nie zaginamy powierzchni, ponieważ to powoduje zmarszczki i fałdy. Stewart ręcznie zwija każdy ekran dbając aby Twojego ekranu nie spotkały żadne przykre niespodzianki.

“Gwarancja Stewarta”
Stewart zapewnia najlepszą gwarancję i wsparcie spośród firm będących na rynku. Zawsze możesz do nas zadzwonić z jakimkolwiek pytaniem lub problemem dotyczącym ekranu.

“Lider w branży”
Technicy i inżynierowie którzy stworzyli Twój ekran to ci sami ludzie, którzy tworzyli ekrany dla kontroli lotów w NASA, sieci amerykańskich kin AMC, wyposażyli świat Disneya, czy też specjalne sale kinowe w wytwórniach filmowych m.in. Lucasfilm, 20th Century fox, Universal Studios czy też MGM…

“Ponad 55 lat doświadczenia”
Stewart jest od ponad 55 lat w tym biznesie. Firma o charakterze rodzinnym z “dziada pradziada” utrzymywała najwyższy standard obsługi klienta i jakość produktu.

Ekran w kinie domowym high end

Rama ekranu

Rama pokryta jest specjalnym kruczo-czarnym welurem, który został specjalnie opracowany i opatentowany przez Stewarta. Welur jest na tyle wyjątkowy, że został zastrzeżony przez producenta pod specjalną nazwą handlową “Velux”. Materiał jest niesłychanie czarny, w związku z czym idealnie pochłania każde światło, które na niego pada. W sytuacji kiedy z pewnych względów nie możemy dokonać idealnego mocowania projektora, a na uchwycie od projektora mamy minimalne odchylenia – wystarczy lekko powiększyć obraz, najechać z obrazem nieco na ramkę i nikt się nawet nie zorientuje, że nie pokrywa idealnie powierzchni roboczej ekranu.

Produkt prezentuje się niesłychanie elegancko,  jest na tyle atrakcyjny, że z powodzeniem może być zamontowany nawet w salonie, będąc przy tym ciekawym dopełnieniem wystroju.  Stewart Luxus Deluxe to najlepszy ekran ramowy do kina domowego jaki możemy nabyć do naszego systemu.

Ręczna produkcja w Kalifornii

Produkcja modelu Luxus Deluxe Wallscreen (ScreenWall Deluxe), jak i pozostałych ekranów odbywa się ręcznie w fabryce w słonecznej Kalifornii w USA. Ręczna produkcja pod nadzorem oraz w oparciu o rygorystyczne normy i standardy jest gwarantem najwyższej jakości na każdym etapie produkcji. Należy dodać, że  każdy produkowany ekran jest wytwarzany pod konkretne zamówienie, a ekipa która będzie pracowała nad Twoim egzemplarzem z olbrzymim prawdopodobieństwem pracowała nad ekranami dla wielu osobistości ze świata muzyki, filmu, sportu i polityki.

Każdego roku Stewart zdobywa najwyższe uznanie w oczach dealerów i instalatorów systemów kina domowego. Wyrazem poparcia są nagrody przyznawane przez magazyn w ramach specjalnie przeprowadzonych badań „Inside Track”. Zadaniem raportu jest zebranie opinii wśród dealerów i instalatorów na rynku amerykańskim. A wiadomo, że nikt nie zna produktu lepiej niż sprzedawca i ludzie, którzy pracują z najlepszymi urządzeniami na co dzień w swojej pracy. Wyniki badań każdego roku wskazują i potwierdzają, że produkty Stewarta nie mają sobie równych. Zarówno pod względem jakości wykonania, trwałości, serwisu jak i jakości obrazu jaki są w stanie wyświetlić. Ekran do kina domowego firmy Stewart jak widać cieszy się renomą nie tylko wśród swoich klientów, ale również w branży instalacyjnej.

Firma Stewart produkuje również ekrany do dedykowanych kin. Jeśli chcemy aby nasza sala kinowa posiadała kinowe nagłośnienie z głośnikami zainstalowanymi za ekranem – w ofercie znajdziemy specjalne powierzchnie z perforacją akustyczną typu Microperf.

Znaczenie ekranu

Pamiętajmy, że obraz w kinie domowym zależy w olbrzymim stopniu od klasy ekranu. To ekran jest tym ogniwem systemu kina domowego, który decyduje “co” i w “jaki sposób” zobaczymy. Podczas seansu w naszym kinie domowym kluczowe jest przede wszystkim światło odbite, ponieważ choćbyśmy nie wiem jak mocno się starali to nie uda nam się oglądać filmu patrząc w sam obiektyw projektora. Projektor musi najpierw wyświetlić obraz na ekranie i to ekran jest tym elementem na który kierujemy swój wzrok…

System wizji można porównać do systemu audio, w którym poszczególne komponenty systemu składają się na efekt końcowy. Jeśli któryś z elementów będzie niedostatecznie dobrej jakości w stosunku do pozostałych – będzie stanowił “wąskie gardło”. Będzie on wtedy ograniczał możliwości naszego systemu.

Jakie korzyści będziemy mieli z bardzo dobrego odtwarzacza DVD, podłączonego do wysokiej klasy projektora, skoro obraz który będziemy widzieli będzie zniekształcony? Pamiętajmy, że tak naprawdę to nie oglądamy obrazu jaki daje nam projektor – tylko jaki nam oddaje ekran do kina domowego, odbijając to co zostanie na niego wyświetlone. To na ekranie, tak jak w systemie audio na kolumnach, spoczywa odpowiedzialność za dokładne odzwierciedlenie materiału źródłowego!

Najlepsze ekrany ramowe Stewarta oferowane są w różnych formatach (od 1.33:1 do 2.40:1) a także w szerokiej gamie materiałów projekcyjnych. Począwszy od ekranów białych, przez szare, aż po srebrne. Każdy z tych 3 typów powierzchni oferowany jest różnych wersjach różniących się współczynnikami odbicia i kątami świecenia.

Powierzchnie projekcyjne

O klasie produktu świadczy wykonanie oraz przede wszystkim powierzchnie projekcyjne, którymi dany producent ekranów dysponuje. Jakość tych powierzchni to “know-how” i efekt wieloletnich badań nad opracowanie formuły zapewniającej pożądane zachowanie się światła po odbiciu od ekranu. W przypadku Stewarta to właśnie płacimy odpowiednio wysoką cenę za jakość materiału projekcyjnego (powierzchni), którą Stewart ma do zaoferowania. A należy dodać że wybór powierzchni z danego typu rozwiązania, sam w sobie nie wpływa na finalną cenę. Producentowi zależy, abyśmy wybrali optymalne rozwiązanie do naszej aplikacji.

W przypadku powierzchni przednich do wyboru mamy następujące warianty:

  • Phantom HALR – powierzchnia szara z gain 1.0 o bardzo wysokim kontraście
  • GrayHawk – powierzchnia szara z gain 0.9
  • FireHawk – powierzchnia szara z gain 1.1
  • Greymatte – powierzchnia szara z gain 0.7
  • StudioTek 100 – powierzchnia referencyjna, stosowana głównie w studiach filmowych i referencyjnych kinach, biała z gain 1.0
  • StudioTek 130 – najpopularniejsza powierzchnia do kina domowego, biała z gain 1.3
  • SnoMatte 100 – biała z gain 1.0
  • UltraMatte 130 – biała z gain 1.3
  • UltraMatte 150 – biała z gain 1.5
  • UltraMatte 200 – biała z gain 2.o

Co istotne, każda z tych powierzchni ma nieco inne zastosowanie oraz wymagania stawiane wobec instalacji projektora względem ekranu. Należy to uwzględnić jeśli zlecimy komuś projektowanie kina domowego. Patrząc chociażby na mnogość powierzchni projekcyjnych jakie mamy do dyspozycji dochodzimy do wniosku, że nie bez powodu Luxus Deluxe SNDQ to najlepszy ekran ramowy do kina domowego.

Ekran ramowy Stewart

Wymiary ekranu Stewart Filmscreen

Wszystkie ekrany Stewart FilmScreen są produkowane na zamówienie pod konkretne zamówienie dealera lub klienta. Istnieje możliwość dowolnego zdefiniowana zarówno wielkości ekranu (w oparciu o przekątną, szerokość lub wysokość ekranu) jak i formatu ekranu (1.33:1 do 2.7:1). Każdy ekran do kina domowego ma na etapie składania zamówienia możliwość personalizacji (wielkość, kolor) jak i wybranie sposobu instalacji ekranu.

Po złożeniu zamówienia klient otrzymuje rysunek techniczny przedstawiający dokładne wymiary ekranu oraz sposób montażu – dzięki temu unikamy niedomówień i rozbieżności.

Wymiar ekranu Stewart

Najlepszy ekran ramowy do kina

Dla kogo?

Najlepsze ekrany ramowe amerykańskiej Stewart nie należą do najtańszych produktów. Z racji chociażby na ten fakt zakup tej klasy produktu sugerujemy osobom – posiadającym lub zamierzającym zakupić w niedalekiej przyszłości projektor kinowy klasy wyższej. Osobom, które z racji na dynamiczny rozwój technologii projekcyjnej wolą w pierwszej kolejności przygotować pomieszczenie kinowe i zakupić optymalny do pomieszczenia ekran, aby w przyszłości zdecydować się na wybór nowszego i droższego projektora. No i przede wszystkim ekrany ramowe Stewarta polecamy wszystkim osobom, które cenią sobie wysoką jakość. Jest spora grupa osób, które decydując się na zakup chcą mieć pewność, że zakupili najlepszy produkt w swojej kategorii…

Warto pamiętać, że o ile projektor jest stosunkowo łatwo wymienić na nowy i lepszy, o tyle wielkości pomieszczenia i odległość w jakiej będziemy oglądali zwykle nie zmienia się na przestrzeni lat. Wymienić ekran jest trudniej i zwykle to bardziej skomplikowany proces.

Recenzje i nagrody

Test ekranu

“GrayHawk to powierzchnia referencyjna nie tylko z nazwy. Wpływ tego ekranu na jakość wyświetlanego obrazu jest wprost rewelacyjny. Nie wyobrażam sobie instalacji kina domowego z projektorem klasy high-end bez ekranu podobnej klasy. Czy mógłby być tańszy? Wątpię. Poza tym, jego cena nie jest wcale duża w zestawieniu z cenami projektorów wysokiej klasy. Szukając swojego faworyta, warto zawczasu pomyśleć o takim ekranie. Naprawdę warto!”
Test ekranu Stewart SNDQ w magazynie Audio-Video

Nagroda stewart Firehawk

„Nie mam jakiejkolwiek wątpliwości, że Firehawk G3 zasługuje na nagrodę HOT PRODUCT. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ ja rzeczywiście wystarczająco mocno polubiłem (kocham mojego Firehawka), aby go w końcu posiąść. Na plus: Jakość obrazu i wykonania ekranu: reputacja Stewarta jest taka jak jego produkty, wszyscy recenzenci przyznają Stewartowi najwyższe noty. Powierzchnie wydaja się być bardziej zaawansowane, posiadające lepszą wydajność niż konkurencja. Można też powiedzieć, że powierzchnie te są w stanie z obrazem zrobić rzeczy, których nie potrafi konkurencja.” Przeczytaj test ekranu Stewart z powierzchnią FireHawk.