TRINNOV AMPLITUDE16
= wyjątkowa jakość w wyjątkowej cenie

Trinnov wykonał pracę, która przez wielu była uważana za wręcz niemożliwą – 16 kanałowa końcówka mocy klasy Premium w niezwykle atrakcyjnej cenie. Dotychczas aby napędzić średniej wielkości kino, zmuszeni byliśmy do zakupu bądź 2 – 8 kanałowych końcówek mocy, bądź też 4 – 4 kanałowych. To wiązało się z kilkoma trudnościami. Po pierwsze – miejsce, po drugie – ciepło generowane i po trzecie – koszty. Trinnov znając najlepiej realia sal kinowych klasy premium zdaje sobie z tego sprawę. Postanowił więc połączyć siły z producentem modułów zasilających i stworzyć unikalne dzieło – 1 końcówkę mocy zdolną napędzić aż 16 kanałów.

Zaprojektowany zgodnie ze specyfikacją inżynierów Trinnov, we współpracy z ICEpower – Amplitude16 maksymalizuje wydajność swoich modułów klasy D dzięki niestandardowemu podwójnemu zasilaczowi i konstrukcji rozpraszania ciepła.

Amplitude16 to najbardziej wszechstronny wzmacniacz mocy, jaki kiedykolwiek został zaprojektowany, aby zaspokoić różne potrzeby Twojego “wciągającego” kina domowego.

Zaprojektowany dla immersyjnych kin domowych, z myślą o niestandardowej integracji, Amplitude16 staje się prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym wzmacniaczem mocy dostępnym obecnie na rynku. Zapewniając tym samym integratorom wyjątkową zdolność do spełnienia różnych wymagań dotyczących liczby kanałów i wymagań dotyczących mocy.

trinnov amplitude16

MAŁA ELEKTROWNIA
Skutecznie dwa 8-kanałowe wzmacniacze w pojedynczej obudowie urządzenia o wielkości 3 jednostek rackowych. Amplitude16 ma dwa zasilacze, z których każdy wymaga własnego gniazda zasilania 15A AC. Maksymalna ciągła moc przy wszystkich 16 kanałach wysterowanych wynosi 2800 W przy 115 V i 3200 W przy 230 V przy mniej niż 0,1% THD+N. Maksymalna moc szczytowa przy wszystkich 16 napędzanych kanałach wynosi 6080 W przy 1% THD+N.

MOSTKOWANIE
W podstawowym modelu znajduje się 16-kanałowy wzmacniacz mocy o mocy 200 W/kanał przy 8 omach i 400 W/kanał przy 4 omach. Wychodząc poza to, Amplitude16 zapewnia integratorowi opcję mostkowania par kanałów wzmacniacza w celu zwiększenia dostępnej mocy dla określonych wyjść. Umożliwia to firmie instalacyjnej maksymalizację mocy dla kanałów o największym zapotrzebowaniu (kanały lewego, środkowego i prawego ekranu). W trybie zmostkowanym moc wzrasta do 800 W/kanał przy 8 omach i ponad 1000 W/kanał przy 4 omach.

trinnov altitude16

WYDAJNA ŁĄCZNOŚĆ
Zbalansowane wejście analogowe odbywa się za pośrednictwem podwójnych złączy DB25 Tascam pinout, które eliminują potrzebę do 16 indywidualnych połączeń XLR, co zapewnia znacznie bardziej wydajne połączenie i wyposażenie szafy. Wyświetlacz LED na przednim panelu identyfikuje normalne działanie, tzw. clipping, ochronę i stan mostka dla każdej pary kanałów. Wejścia i wyjścia wyzwalacza służą do zasilania wzmacniacza i do łączenia szeregowego innych wzmacniaczy w systemie.

IDEALNI TOWARZYSZE
Czułość poziomu wejściowego Amplitude16 idealnie pasuje do poziomu wyjściowego wysokości, aby zmaksymalizować zakres dynamiki i stosunek sygnału do szumu. Nie można przecenić wagi tej cechy w kinie, które może mieć dwadzieścia lub trzydzieści głośników w jednym pomieszczeniu. Gdyby każdy z tych głośników wydawał choć niewielki szum, szybko stałby się on zauważalny i nie do przyjęcia. Ten scenariusz nigdy się nie pojawia w przypadku Trinnov Amplitude16

końcówka mocy

W testach odsłuchowych słyszymy stopień zaawansowania wzmacniacza. Francuski mocarz dostarczał z naturalnie wrodzoną lekkością sporą dawkę dynamiki, która w połączeniu z Altitude32 robiła świetną robotę. Zaskakiwała swoją mocą i detalicznością. Bez trudu dźwigała ciężar orkiestry symfonicznej, aby po chwili wyczarować znikąd i wyeksponować wokal na pierwszym planie.

Trinnov Amplitude8 w parze z Trinnov Altitude32 są siebie warte. Jest tu podwójny zasilacz, uziemienie, sterowanie i złącze DB25. Ogromny podwójny moduł zasilania i chłodzone wzmacniacze mocy Hypex NCORE brzmią bardzo potężnie dodając przyjemną delikatność. To naprawdę koniec!

lowbeats.de

Trinnov Amplitude8 to bestia. Dostarcza potężnej dawki dynamiki i głębokiego basu, które znajdziemy jedynie w najlepszych kinach. Potężna, trójwymiarowa scena dźwiękowa z elektryzującym dźwiękiem i efektami.

StereoNET

Specyfikacja techniczna

Liczba kanałów16
Moc8x 400W @ 4 ohm
8x 200W @ 8 ohm
SNR126 dB
Gain16 dB / 22 dB zmostkowane
Wymiary (WHD)482 x 132 x 452 mm
Waga netto20,5 kg