PRODUKT ARCHIWALNY – WYCOFANY Z OFERTY

MAGICZNE OKNO
REWOLUCYJNY SYSTEM ZMIANY SZKŁA Z PRZEZROCZYSTEGO W MATOWY

Xenia Magic Window to niesamowite rozwiązanie, dzieki któremu szkło zmieni się z przezroczystego na matowe za pomocą jednego pstryknięcia! Oczywiście możliwa jest także integracja z systemami sterowania, a szyby mogą zmieniać swój wygląd także po dotknięciu przełącznika w smartfonie. Scenariusze, w których szyby matowieją zależnie od pory dnia lub zachodu słońca? Nic prostszego. Zmiana jest natychmiastowa, a dodatkowo istnieje pełna możliwość regulacji stopnia transparentności. Jak działa ta magiczna technologia? Pod wpływem napięcia, chaotycznie ukierunkowane ciekłe kryształy ulegają uporządkowaniu, wówczas szkło staje się przezierne. Odcięcie dopływu prądu powoduje natychmiastowy powrót do stanu nieprzeziernego, równocześnie przepuszczając światło.

Zastosowanie można wyobrazić sobie w wielu miejscach domu, szczególnie tam, gdzie do dyspozycji mamy wspaniałe widoki. Kiedy jednak potrzebujemy prywatności, szkło natychmiast odcina nas od świata zewnętrznego. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki mechanizm umieścić w łazience, salonie czy w barierkach na tarasie. Magic Window można także wykorzystać komercyjnie, na przykład w salach konferencyjnych lub gabinetach medycznych, w których matowienie włączone jest na czas zabiegu.

Pobór mocy przy całkowicie przezroczystej szybie to niecałe 7W na każdy metr kwadratowy. Maksymalny rozmiar tafli szkła w technologii Magic Window to 140cm x 700cm.