Ciekawe instalacje – mechanizmy do TV

Ciekawe instalacje – mechanizmy do TV

Ciekawe instalacje – mechanizmy do TV 1500 844 Cinematic

Poniżej przedstawiamy opis instalacji z wykorzystaniem mechanizmów maskujących telewizory brytyjskiego producenta Future Automation.

Nowoczesna przestrzeń mieszkalna to przede wszystkim połączenie funkcjonalności, nowoczesnych rozwiązań i estetyki. Dbając o te kwestie można uzyskać przestrzeń, w której domownicy będą czuli się komfortowo. Jeżeli więc masz nietypową sytuację instalacyjną, trudności z zamontowaniem telewizora lub chciałbyś ukryć TV przed widokiem gości – idealnym rozwiązaniem są mechanizmy Future Automation. W artykule poniżej przedstawiamy dwa pomysły stworzone przez firmę Crescendo Designs z USA.  Pomysły i rozwiązania umożliwiły zainstalowanie telewizorów w miejscach, które standardowo są niezwykle trudne, a często nawet niemożliwe lub niepraktyczne do instalacji telewizorów.

Wysuwanie TV

Telewizor zamontowany nad kominkiem

Mechanizm wysuwający i opuszczający TV (EAD)

Pierwszym zainstalowanym rozwiązaniem Future Automation jest mechanizm EAD. Jego działanie pozwala na automatyczne odsunięcie telewizora od ściany i następnie opuszczenie go. Rozwiązanie  idealnie sprawdzi się we wnętrzach, gdzie telewizor znajduje się za wysoko. Przez co oglądanie staje się mało komfortowe (zadzieranie głowy ku górze). W tym przypadku był to salon z kominkiem. Telewizor został zamontowany nad kominkiem we wnęce, pozwalającej na zlicowanie frontowej części ekranu ze ścianą. Mechanizm obniżając poziom telewizora, znacząco poprawia komfort oglądania. Wysuwanie telewizora odbywa się oczywiście w sposób płynny. Pozostała po telewizorze luka może zostać efektownie wykończona, lub w najprostszym wariancie pomalowana na taki sam kolor jak sąsiadujące ściany.

Telewizor wysunięty i obniżony do pozycji bardziej komfortowej dla widzów.

 

Mechanizm wysuwający TV od ściany pod kątem 90 stopni (PSE90)

Mechanizm PSE90 to kolejny pomysł na „nietypowe” i „trudne” do instalacji miejsca dla telewizora. Tym razem instalacja miała miejsce w sypialni, chociaż oczywiście z powodzeniem można uchwyt zamontować w dowolnym pomieszczeniu.

Wysuwanie TV

Telewizor odsunięty od ściany na której został zamontowany.

Mechanizm pozwala bowiem na chowanie telewizora na ścianie, gdy ten nie jest używany. Zdaniem instalatorów, PSE90 idealnie sprawdził się w sypialni w które z racji na rozkład pomieszczenia nie była możliwa instalacja TV na wprost łóżka. Do dyspozycji pozostawała niezagospodarowana przestrzeń na jednej z bocznych ścian. W takiej sytuacji mechanizm ruchomy do tv PSE90 na specjalnych prowadnicach wysunie telewizor i obróci go w kierunku oglądających. Dzięki temu oglądanie będzie komfortowe dla osób znajdujących się na łóżku.  Po zakończeniu seansu, telewizor z powrotem schowa się na ścianie bocznej, pozostając niewidoczny dla domowników.

System najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach, gdzie telewizor umieszczony jest pod zbyt dużym kątem, aby było możliwe komfortowe korzystanie z niego. Innym popularnym zastosowaniem może być montaż mechanizmu obrotowego w salonie, na ścianie na wprost kanapy z opcją obrócenia TV w stronę widzów siedzących na kanapie bocznej lub w sąsiadującej z salonem jadalni.

Najpopularniejszym rozwiązaniem z oferty Future Automation jest mechanizm chowania telewizora za obrazem, który w opisywanej przez nas instalacji nie został wykorzystany. A którego popularność sprawia, że musimy o nim wspomnieć na końcu artykułu.

CINEMATIC