SONY FWD-100ZD9501
FLAGOWY, NAJWIĘKSZY TELEWIZOR

Sony wprowadziło nowy, profesjonalny monitor Bravia 4K – 100-calowy model FWD-100ZD9501. Stanowi on kontynuację pięknych tradycji firmy Sony w dziedzinie projektowania i wzornictwa. Łącząc nowoczesną technologię, funkcjonalność i znakomite wykonanie, zapewnia niezwykłe możliwości klientom, którzy poszukują tylko najlepszych rozwiązań. Ten kolos o przekątnej stu cali to najlepszy telewizor Sony, oferujący najlepszy HDR na rynku. W przypadku tego modelu producent nie szedł na absolutnie żadne kompromisy, tworząc dzieło ponadczasowe o parametrach, które pozostaną niedoścignione prawdopodobnie przez wiele następnych lat. Sam wygląd i masa wzbudza podziw – bez uchwytu jest to 118kg (!), a z dedykowaną podstawą waga sięga abstrakcyjnych 145kg.

Producent rzucił rękawicę ekranom OLED, tworząc absolutnie bezkonkurencyjny system wygaszania stref, których jest tak wiele, że praktycznie zawsze czerń jest smoliście czarna, a jednocześnie szczytowa jasność osiąga kosmiczne 3000 nit w trybie HDR. Czy trzeba dodawać coś więcej? W przypadku „zwykłych” telewizorów, maksimum osiągów przeważnie kończy się w okolicy 400-500 nit, a najlepsze modele konkurencji kończą swoje możliwości w granicy 1000-1100 nit. Obraz z Sony FWD-100ZD9501 jest zatem trzykrotnie jaśniejszy, a w przypadku materiału HDR to właśnie szczytowa jasność odgrywa pierwsze skrzypce. W tej chwili to absolutnie bezkonkurencyjny, najlepszy efekt HDR na rynku!

Telewizor Sony FWD-100ZD9501 w salonie

100 CALI CZYSTEJ DOSKONAŁOŚCI

Czy ekran o przekątnej stu cali, mający 220 centymetrów szerokości, nie brzmi abstrakcyjnie? Otóż niekoniecznie. Na pewno jego głównym przeznaczeniem nie jest montaż w kuchni, ale jako podstawowy ekran kina domowego nie powinien już dziwić. Takie przekątne są przeważnie zarezerwowane dla systemów projekcji, jednak Sony wychodzi naprzeciwko wszystkim tym, którzy chcą korzystać z gigantycznego ekranu także w jasnym pomieszczeniu. Jest to rozwiązanie całkowicie bezkompromisowe, które nie wymaga stosowania specjalnego wyciemnienia jak w przypadku dedykowanych sal kinowych. Dzięki ogromnej jasności i specjalnym warstwom antyodbiciowym, FWD-100ZD9501 bez problemu zainstalujemy w jasnym salonie posiadającym dużo okien i białe ściany. Nie trzeba się przy tym ograniczać wielkością pomieszczenia – przy stu calach, taki gigant może znajdować się w odległości nawet 10 metrów od siedziska! To największy TV, jaki w tej chwili jesteśmy w stanie kupić do domu.

Telewizor Sony FWD-100ZD9501 - przekątna

KONTRAST — GŁĘBSZA CZERŃ, JAŚNIEJSZE OŚWIETLENIE

Podświetlenie Backlight Master Drive, w autorskiej dla Sony technologii Direct LED, może wyświetlać niebywały zakres dynamiczny z niezwykle głęboką czernią i oszałamiającym oświetleniem. Wszystko to dzięki potężnemu procesorowi 4K HDR X1 Extreme. Ten system podświetlenia ma bardzo gęstą strukturę diod LED, unikatowy algorytm lokalnego przyciemniania i konstrukcję optyczną. Takie rozwiązanie zbliża Sony FWD-100ZD9501 pod względem jakości czerni do telewizorów OLED, natomiast kilkukrotnie przewyższa ja pod względem jasności. Aby osiągnąć możliwie najwięcej z podświetleniem Backlight Master Drive, nowy, innowacyjny algorytm steruje niezwykle gęstą strukturą diod LED. Każda dioda LED jest dyskretnie kontrolowana, a całość tworzy spektakularnie dokładny obraz. Technologia gwarantuje, że każda dioda LED emituje prosty promień światła zapewniający wyraźny obraz z żywym oświetleniem i głęboką czernią. Ten największy telewizor w ofercie japońskiego producenta jest nie tylko wielki, ale także ma zaimplementowane najbardziej zaawansowane rozwiązania.

WYRAŹNY RUCH, IDEALNY DO SPORTU I DYNAMICZNEJ AKCJI

Na niektórych ekranach sport i sceny z szybko zmieniającym się obrazem wyglądają na rozmyte. Nasza najnowsza technologia X-Motion Clarity sprawia, że wszystko jest płynne, jasne i wyraźne. Każde „mignięcie” jest indywidualnie sterowane, a jego czas trwania jest zoptymalizowany. Ponadto w razie konieczności można zwiększyć jasność, więc niczego nie przeoczysz. W połączeniu z matrycą 100Hz, każdy ruch jest idealnie ostry. Unikalność funkcji X-Motion Clarity polega na tym, że w przeciwieństwie do innych telewizorów odświeżanie matrycy polega nie na wygaszeniu całej klatki, a jedynie jej fragmentu. Potężny procesor X1 analizuje każdy fragment obrazu i w czasie rzeczywistym dynamicznie zmienia oświetlenie pojedynczych stref. Rozwiązanie jest przełomowe, bo zachowuje jednocześnie wysoką ostrość i oraz jasność całego obrazu.

Technologia X-Motion Clarity

PRIMESUPPORT – POMOC TECHNICZNA I PRIORYTETOWE WSPARCIE SERWISOWE

Posiadaczom profesjonalnych telewizorów serii FW przysługuje trzyletni pakiet PrimeSupport, na który składają się wyjątkowe korzyści. Najważniejszą z nich jest świadczona w standardzie usługa wymiany na fabrycznie nowy zamiennik zamiast naprawy. To bardzo istotne ułatwienie dla osób ceniących swój czas. Sony dodatkowo umożliwia wykupienie pakietu PrimeSupport Plus, która wydłuża trzyletnią opiekę w ramach standardowego pakietu PrimeSupport o kolejne dwa lata i zapewniających dostęp do specjalistycznego wsparcia oraz pomocy technicznej przez 5 lat od daty zakupu.

Sony Prime Support
Procesor Sony X1 $K

UDOSKONALONY PROCESOR 4K X1

Nowy, udoskonalony procesor X1 jest dwukrotnie bardziej wydajny, niż w poprzedniej generacji telewizorów BRAVIA. Sony słynie z rewelacyjnych algorytmów inteligentnej interpolacji połączonej z redukcją szumów. Kolory poddawane są indywidualnej korekcie, podobnie jak kontrast każdej klatki. Obraz z telewizji naziemnej jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze.

TECHNOLOGIA REALITY CREATION

Dzięki tej technologii przetwarzania obrazu materiały Full HD znacznie bardziej przypominają jakością obraz 4K Ultra HD. Sytstem tworzenia realizmu pozwala uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale. Rewolucyjna funkcja łagodnej gradacji wygładza niepłynne przejścia tonalne, spotykane szczególnie często w ciemych partiach obrazu.

Sony Reality Creation
System Android TV w telewizorze Sony

SYSTEM ANDROID TV

Android TV to najbardziej rozbudowany system operacyjny dla telewizorów. Praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji, ogromna ilość dostępnych aplikacji, sterowanie głosem. Android daje zdecydowanie największe możliwości jeśli chodzi o funkcjonalność. Pozwala rozbudowywać telewizor o nowe aplikacje i dodatki.

TECHNOLOGIA REALITY CREATION

Dzięki tej technologii przetwarzania obrazu materiały Full HD znacznie bardziej przypominają jakością obraz 4K Ultra HD. Sytstem tworzenia realizmu pozwala uwypuklić niektóre walory obrazu i zamaskować niedoskonałości przy słabym sygnale. Rewolucyjna funkcja łagodnej gradacji wygładza niepłynne przejścia tonalne, spotykane szczególnie często w ciemych partiach obrazu.

Sony Reality Creation

ŁĄCZNOŚĆ BLUETOOTH

Rozbudowane możliwości systemu Android TV pozwalają podłączyć do telewizora dodatkowe akcesoria przez Bluetooth. Może to być głośnik bezprzewodowy, słuchawki bezprzewodowe, a nawet myszka komputerowa i klawiatura. Masz ochotę zrelaksować się przed telewizorem? Podłącz kontroler bezprzewodowy i zainstaluj jedną z dziesiątek gier dostępnych na Android TV.

SUPER NISKIE OPÓŹNIENIA

Telewizory Sony posiadają dedykowany tryb dla graczy, w którym opóźnienie obrazu jest mikroskopijne – zmierzone wynosi zaledwie 23 milisekundy! To czas między akcją gracza, a reakcją telewizora. Jest to szczególnie istotne w grach sieciowych, gdzie milisekundy mogą decydować o zwycięstwie lub porażce. Podłącz konsolę do telewizora i wykorzystaj przewagę, jaką dają najnowsze telewizory Sony.

Rekordowo niskie opóźnienia w trybie gry
Android TV - sterowanie głosem

POWIEDZ, CO CHCESZ OBEJRZEĆ

Możesz szybciej niż kiedykolwiek znaleźć ulubione treści, używając swojego głosu. Dzięki wyszukiwaniu głosowemu unikasz skomplikowanej nawigacji i męczącego wpisywania – wystarczy zapytać.

SZEŚCIOKROTNIE WYŻSZY KONTRAST – X-TENDED DYNAMIC RANGE PRO

Po raz kolejny pierwsze skrzypce gra tutaj zastosowany procesor X1. Dzięki inteligentnej i dynamicznej analizie scen, możesz cieszyć się pięknymi nocnymi widokami, pełnymi jasnych świateł i głębokiej czerni.  X-tended Dynamic Range PRO sprawia, że ciemne sceny są jeszcze ciemniejsze, a jasne jaśniejsze. W przypadku ciemnych partii, takich jak nocne niebo, zobaczymy smolistą czerń. Z drugiej strony w trakcie wschodu słońca, telewizor włączy podświetlenie na maksimum tak, że obraz wręcz porazi swoją jaskrawością.

W połączeniu z HDR10 zobaczymy obraz o jasności, który dotychczas był nieosiągalny dla telewizorów poprzedniej generacji. X-tended Dynamic Range PRO to także inteligentne zarządzanie podświetlaniem stref w telewizorze, które w zależności od wyświetlanej zawartości mogą zmieniać natężenie światła. W technologii LED to jedyny sposób, aby osiągać głęboką czerń i jasne światła, bez skutków ubocznych. Dynamiczny kontrast sceny rośnie do wartości nieosiągalnych dla urządzeń z podświetleniem krawędziowym.

W sytuacji, kiedy poszukujemy telewizor z najlepszą czernią i kontrastem, a dodatkowo nie potrzebujemy aż tak wielkiej przekątnej – warto zainteresować się modelem Sony FWD-77A1. Jest to telewizor w technologii OLED z największą dostępną przekątną.

X-tended Dynamic Range PRO

KOLORY NASYCONE DO MAKSIMUM – TECHNOLOGIA TRILUMINOS

Odkryj żywe, realistyczne kolory dookoła. Wyświetlacze TRILUMINOS Display korzystają z szerszej palety barw, zapewniając wierne odwzorowanie barw i cieni. Ta autorska technologia Sony towarzyszy nam już od kilku lat, a w Sony FWD-100ZD9501 widzimy jej kolejne wcielenie. Rozwiązanie sprowadza się w praktyce do zastosowania diod pokrytych luminoforem PFS, którą japoński producent dopracowuje z generacji na generację. Dzięki niemu ekran pozwala pokazać aż 95% barw z szerokiej palety DCI-P3 wykorzystywanej w standardach kinowych!

Ekstremalnie czerwony lakier samochodowy, błyszczące neony czy błękit egzotycznego nieba jeszcze nigdy nie wyglądały tak realistycznie. Przy kompatybilnych źródłach, takich jak płyty UHD Blu-ray, YouTube w HDR czy Netflix, kolory będą znacznie wierniejsze i wciągną widza w sam środek akcji. Nie ma tutaj żadnego haczyka – szeroka przestrzeń barw nie uwypukla w żaden sposób sztucznie barw, ale pozwala pokazać kolor w sposób, który był po prostu niedostępny w poprzedniej generacji urządzeń takich jak DVD i Blu-ray.

Technologia Sony Triluminos

Dla kogo?

Sony FWD-100ZD9501 to inżynieryjne dzieło sztuki przeznaczone dla osób poszukujących produktu bez kompromisów. To największy telewizor LED, najlepszy telewizor Sony, najlepszy HDR na rynku, najlepszy kontrast w technologii LCD… wymieniać można jeszcze długo. Oczywiście ma to swoje przełożenie na cenę, bowiem jest to także najdroższy telewizor w ofercie japońskiego producenta. Wyniki w HDR jednak nie pozostawiają złudzeń – zastosowana technologia wyprzedza wszystkie inne dostępne na rynku urządzenia z tak dużym marginesem, że najpewniej minie jeszcze wiele lat, zanim zbliżą się one do FWD-100ZD9501. To także hipnotyzująca, niemal OLEDowa czerń dzięki kilkuset aktywnym strefom wygaszania. Na deser do obłędnej jakości obrazu, dostajemy także system Android TV w nowej wersji, niemal nieograniczone możliwości konfiguracji i możliwość instalacji aplikacji. Telewizor jest w pełni gotowy na odbiór telewizji UHD satelitarnej i naziemnej. Tu nie ma słabych punktów – to najlepszy telewizor Sony, jaki kiedykolwiek powstał.

Ten największy TV w ofercie Sony jest alternatywą dla projektora. Jeśli chcemy stworzyć najlepsze kino w oparciu o projektor ale nie mamy odpowiednich warunków instalacyjnych lub kiedy system kina domowego będzie często wykorzystywane w czasie dnia – to prawdopodobnie jest to optymalny wybór.

Specyfikacja techniczna

Rozdzielczość 4K UltraHD (3840×2160)
Technologia wyświetlania Direct LED
Przekątna 100 cali
Szczytowa jasność HDR 3000 cd/m2
Obsługiwane formaty HDR HDR10 / HLG
Połączenia Ethernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary 2258mm x 1303mm x 98mm
Waga 118,6 kg