Klasa produktu: średnia
Zastosowanie: sale konferencyjne, sale wykładowe, kino domowe

Producent

Firma Adeo Screen rozpoczęła swoją działalność w 1994 roku. Początkowo produkcja odbywała się we Włoszech gdzie firma poza samą produkcją działała na kilku segmentach rynku audio-video jednocześnie. Wraz z rozwojem i sukcesywnym zdobywaniem nowych rynków zbytu firma zyskiwała renomę producenta cieszącego się produktami o doskonałej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Z czasem zarząd firmy zdecydował o przeniesieniu fabryki z Włoch do Polski. W ten sposób w 2007 roku w Złotoryi powstała najnowocześniejsza fabryka ekranów projekcyjnych w centralnej części Europy o powierzchni aż 4500 m2. Od momentu uruchomienia fabryki w Polsce firmy konsekwentnie powiększała swój asortyment i ulepszała produkty. Tworząc je coraz lepszymi. Jako Cinematic sugerujemy naszym klientom instalację produktów firmy Adeo ponieważ mają wysoką jakość wykonania, oferują rozsądny wybór powierzchni projekcyjnych przeznaczonych do różnego zastosowania oraz na tle konkurencji wyróżniają się profesjonalnym podejściem do tematyki projekcyjnej.

Fabryka Adeo Screen

Adeo Inceel Tensio

Incell to seria ekranów projekcyjnych przeznaczona do zabudowy sufitowej. Produkty można instalować z powodzeniem w każdym sektorze, począwszy od instalacji AV w sektorze publicznym jak i edukacyjnym. Często instalujemy serię Incell w salach konferencyjnych oraz wykładowych. Są one niezwykle popularne z racji na bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Bardzo dobre wykonanie, zarówno mechanizmów elektrycznych jak i materiałów projekcyjnych. A to wszystko w dobrej cenie.

Z racji na popularność sufitów podwieszanych w domach prywatnych oraz dobrą jakość ekranów, seria Inceel bardzo często jest wybierana do instalacji kina domowego w salonie. Kiedy chcemy połączyć funkcje użytkowe salonu z funkcjami kinowymi. W warunkach które nie zawsze są idealne z punktu widzenia systemu projekcyjnego. To wspaniały partner jeśli chcemy aby z nim współpracowały projektory do kina domowego.

Adeo Tensio

Wymiary ekranu

Ekrany Inceel Tensio Classic możemy zamówić w formatach 4:3, 16:9 a także 16:10.

Wszystkie ekrany Tensio Classic Incell wyposażone zostały w tradycyjny system napinaczy- elastyczna linka napina boczne krawędzie ekranu. Dzięki temu zyskujemy gładki materiał projekcyjny na całej powierzchni ekranu. Wprowadzenie nowej generacji systemu napinającego pozwoliło na zaoferowanie ekranów o szerokościach dochodzących do 365 cm szerokości.

Standardowo czarny TOP wynosi 5 cm dla ekranów do 267 cm szerokości całkowitej, dla większych ekranów standardowo TOP wynosi 10 cm.

Kasety ekranowe w których chowa się materiał po zwinięciu, wykonane są w całości z aluminium.

Adeo Inceel Tensio sufitowy

Cechy ekranu Inceel

  • Ekran przeznaczony do zabudowy sufitowej w suficie podwieszanym.
  • Systemem napinaczy po obu stronach powierzchni projekcyjnej złożony z elastycznych linek
  • Obudowa aluminiowa z kołnierzem biała (RAL9016), przeznaczona do montażu w sufitach podwieszanych, posiadająca
    plastikowe zakończenia maskujące dostęp do uchwytów montażowych
  • Zakończenia kasety wykonane z blachy ocynkowanej.
  • Wysuw materiału z tyłu kasety (dostępna opcja z wysuwem materiału z przodu kasety).
  • Powierzchnie projekcyjne wykonane z PVC bez kadmu opatrzone certyfikatem trudnopalności .
  • Zgodność z dyrektywami CE: Low Voltage Directive 2006-95-CE i Electromagnetic Compatibility 2004-108-CE.
  • Zestaw montażowy do sufitu właściwego w komplecie.
  • Elektryczny przełącznik ścienny w komplecie (wersja ekranów ze standardowym silnikiem).
  • Nadajnik w komplecie (wersja ekranów elektrycznych z wbudowanym sterowaniem radiowym). Wielojęzyczna instrukcja obsługi w komplecie.
  • Możliwość personalizacji rozmiaru i formatu na życzenie.
  • Wykończenie napinaczy tylko w czarnym kolorze

Więcej o ekranach

Jeśli jesteście na etapie przygotowywania się do zakupu ekranu lub poszukujecie takiego do swojej instalacji – zapraszamy do zapoznania się z naszymi artykułami na blogu, które ułatwią wam podjęcie decyzji.  Polecamy m.in. artykuł  „Najlepsze ekrany projekcyjne – Stewart StudioTek 100 i Phantom HALR” – test dwóch powierzchni projekcyjnych o odmiennych właściwościach i zastosowaniu. Kolejny artykuł „9 rzeczy do rozważenia przed zakupem ekranu” traktuje o podstawowych elementach i zagadnieniach na które musimy zwrócić uwagę zanim zabierzmy się za szukanie ekranów projekcyjnych. Ostatnim artykułem, który polecamy do przeczytania to „Różnica w cenach ekranów?” czyli z czego wynika różnica w cenach ekranów. A należy dodać, że ceny ekranów mogą się diametralnie różnić.

Ceny ekranów Tensio Inceel

Cena podstawowa obejmuje ekran elektryczny z czarną ramką dookoła (5cm lub 7 cm).
Wybór powierzchni projekcyjnej wpływa na cenę. Najtańsza jest powierzchnia typu Vision White. Pamiętajmy jednak, że jakość powierzchni wpływa na jakość finalną projekcji.
TOP, czyli czarny pas u góry ekranu umożliwiający rozwinięcie ekranu na pożądaną wysokość jest OPCJĄ dodatkowo płatną. Maksymalny pas górny może wynosić do 45cm.
Sterowanie ekranem jest również opcją dodatkowo płatną. Możliwe są opcje: sterowanie wbudowane w kasetę ekranu, sterowanie na podczerwień, sterowanie na fale radiowe oraz poprzez trigger 12V jeśli projektor posiada taką opcję. W standardzie otrzymujemy możliwość sterowania ekranem za pomocą włącznika naściennego.

Przykładowa wycena dla ekranu Adeo Inceel Tensio 3150 z powierzchnią Reference White z czarnym TOP-em 45cm wynosi 9725 zł brutto.
Opcja sterowania ekranem kosztuje dodatkowo ok. 500-1000 zł w zależności od wybranej opcji.