Mechanizm ukrywający TV – 32″-75″

Brytyjski producent – Future Automation jest liderem w systemach mocowania płaskich ekranów, systemów ukrywania telewizorów oraz mechanizmów ruchomych. Jest on bezkonkurencyjny pod względem ilości oferowanych rozwiązań, mnogości linii produktowych dostosowanych do każdych wymogów instalacyjnych oraz unikalnego podejścia do klienta. Wszystkie rozwiązania wykonane są w oparciu  najwyższe standardy jakościowe. Future Automation posiadając bogate zaplecze projektowe jest w stanie zaprojektować i stworzyć indywidualne rozwiania dostosowane do unikalnych i konkretnych zastosowań. Reputacja firmy powstała w oparciu o nie tylko najwyższą jakość produktów, ale także poprzez profesjonalne podejście do klienta, serwisu oraz zdolności do rozwiązywania i przezwyciężania nietypowych problemów.

Mechanizm typu ML jest przeznaczony dla dużych i ciężkich ekranów o przekątnej dochodzącej do 75 cali. Zbudowany na tej samej zasadzie jak winda do telewizora serii PL. System zapełnia płynne wysuwanie ekranu zapewniając jednocześnie stabilność i powtarzalność pracy mechanizmu. Rozwiązanie znakomicie sprawdza się zarówno w instalacjach domowych jak i do montażu na jachtach i statkach. Konstrukcja mechanizmu pozwala na dobór ekranu z głębokimi głośnikami

Klasa produktu: Premium
Orientacyjna cena: ok. 35 760 zł

Stabilność i powtarzalność

Mechanizm maskujący telewizor w meblu serii ML jest obok mechanizmu PL najbardziej stabilnym rozwiązaniem. Solidna rama i mechanizm na prowadnicach zapewniają stabilny przesuw telewizora nawet o olbrzymiej przekątnej. Wyrafinowana konstrukcja windy pozwala na zaprojektowanie szafki z telewizorem w sposób umożliwiający montaż mebla w dowolnym miejscu pomieszczenia. Wykończenie mechanizmu za telewizorem jest eleganckie i nie wpływa na estetykę wnętrza w sytuacji kiedy przebywamy przed jak i za ekranem (mechanizmy, silniki niewidoczne). Dodatkowo po wysunięciu ekranu na zewnątrz nie odstaje na widoku żadna klapka ani maskownica. Mechanizm idealny dla osób doceniających kunszt inżynieryjny oraz estetykę rozwiązania.

Mechanizm ukrywający – zastosowanie.

W stosunku do mechanizmów pozwalających ukryć telewizor i tym samym umożliwiających chowanie telewizora  w dowolnej zabudowie meblowej – modeli AL oraz LSM. Model ML identycznie jak jego prostszy brat (PL) – wymaga bardzo przemyślanej i dokładnie zaprojektowanej szafki meblowej. Poza samym montażem systemu do podłoża, dodatkowo konstrukcja jest montowana do boków szafki. Taki sposób montażu zapewnia bardzo stabilną pracę i jednocześnie pozwala na zamontowanie znacznie większych przekątnych niż pozwalają to inne konstrukcje mechanizmów.

Kolejną niezwykle ważną różnicą w stosunku do konkurencyjnych mechanizmów jest system 2 mechanizmów synchronicznych. Klapa zamykająca ekran zarówno po jego wysunięciu jak i schowaniu – zapada się w precyzyjnie określonym momencie, który jest zsynchronizowany z mechanizmem głównym windy.

Wysuwając windę z TV klapka maskująca chowa się do wnętrza mebla, zaś po zamknięciu mechanizmu wysuwa z mebla i licuje z górnym blatem szafki. Rozwiązanie to powoduje, że zachowana jest wysoka estetyka i przez cały czas klapka jest niewidoczna. W rozwiązaniach alternatywnych klapka zamykająca szczelinę najczęściej wypychana jest na zewnątrz obudowy i pozostaje widoczna na czas korzystania z TV.

Windę Future Automation ML – przeznaczoną do dużych ekranów – polecamy również do sytuacji w której mebel ustawiamy wewnątrz pomieszczenia z dostępem z każdej ze stron. Czyli sytuacji w której nie możliwe może być postawienie mebla bezpośrednio pod ścianą. Może to być dla przykładu montaż szafki na środku pomieszczenia, stworzenie zabudowy telewizyjnej przy łóżku itp. Czyli sytuacje w których mebel nie stoi bezpośrednio pod ścianą i istotny jest wygląd mechanizmu po wysunięciu telewizora od tyłu.

Specyfikacja techniczna

SterowanieRS232 /styki bezpotencjałowe / IR /RF opcjonalnie
Maksymalna głębokość ekranu155 mm
Maksymalny ciężar wysuwany80 kg
Pobór prądu250 W -500 W
Zasilanie240V
Mechanizm ukrywania telewizora w meblu Future Automation

Telewizor w meblu” czyli artykuł w naszym blogu opisujący możliwości jakie oferują nam mechanizmy pozwalające na ukrycie telewizora w szafce meblowej, komodzie lub innej konstrukcji drewnianej.

Jak ukryć telewizor - sposoby

Jak ukryć TV w pokoju” – jeden z pomysłów na instalację pozwalającą na schowanie telewizora i sprawienie, aby stał się niewidoczny… zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem w blogu.