Telewizor w meblu
czyli winda do TV 32″-60″

Future Automation jest liderem w systemach mocowania płaskich ekranów, systemów ukrywania telewizorów oraz mechanizmów ruchomych. Bezkonkurencyjny pod względem ilości oferowanych rozwiązań, mnogości linii produktowych dostosowanych do każdych wymogów instalacyjnych oraz unikalnego podejścia do klienta. Wszystkie rozwiązania wykonane są w oparciu  najwyższe standardy jakościowe. Future Automation posiadając bogate zaplecze projektowe jest w stanie zaprojektować i stworzyć indywidualne rozwiania dostosowane do unikalnych i konkretnych zastosowań. Reputacja firmy powstała w oparciu o nie tylko najwyższą jakość produktów, ale także poprzez profesjonalne podejście do klienta, serwisu oraz zdolności do rozwiązywania i przezwyciężania nietypowych problemów.

Mechanizm z serii PL jest najbardziej stabilnym rozwiązaniem, dzięki wyrafinowanej konstrukcji szafkę z telewizorem możemy postawić w dowolnym miejscu pomieszczenia. Wykończenie mechanizmu za telewizorem jest eleganckie i nie wpływa na estetykę wnętrza w sytuacji kiedy przebywamy przed jak i za ekranem (mechanizmy, silniki niewidoczne). Dodatkowo po wysunięciu ekranu na zewnątrz nie odstaje na widoku żadna klapka ani maskownica. Mechanizm idealny dla osób ceniących sobie estetykę ponad wszystko.

Klasa produktu: Premium
Orientacyjna cena: 25 907 zł

Model PL – olbrzymia swoboda instalacji

Mechanizm ukrywania telewizora Future Automation PL cechuje się najwyższą jakością wykonania i idealnym dopasowaniem do potrzeb użytkownika – system wykonywany jest ręcznie, z uwzględnieniem parametrów telewizora klienta. Future Automation PL to dyskretny i wyrafinowany sposób na ukrycie każdego telewizora o przekątnej od 32″ do 60″.

Ponad 20 letnie doświadczenie i wiedza zdobyta na rynku profesjonalnych instalacji audio-wizualnych pozwoliła stworzyć ofertę i rozwiązania dostosowane do wymagań najlepszych firm instalacyjnych. Instalatorzy systemów audio-video są często sfrustrowani ubogą ofertą, a często nawet brakiem konkretnych rozwiązań montażowych. Future Automation doskonale zrozumiało problem branży i stworzyło wiele innowacyjnych i oryginalnych rozwiązań, które na próżno szukać u konkurencji.

telewizor w szafce

Future Automation PL – najtrwalsza i najbardziej solidna konstrukcja

System Future Automation PL to mechanizm chowania telewizora plazmowego w meblu. Pokrywa mebla, pod którą schowany jest telewizor, podczas wysuwania TV jest ukrywana w środku mebla – dzięki temu jest niewidoczna podczas seansu. Mechanizm sterowany jest za pomocą pilota dostarczonego w komplecie, możliwe jest również podłączenie mechanizmu do wszystkich popularnych systemów sterowania – takich jak np. Control4, Crestron czy też RTI. System pozwalający ukryć telewizor w meblu PL znajdzie również swoje zastosowanie montując go w zabudowie łóżka. Tworząc dedykowaną konstrukcję w części łóżka znajdującej się przy “nogach” możemy ukryć TV w szafce tworząc jednolitą zabudowę, dopasowaną do stylistyki wnętrza. Oprócz standardowej wersji PL, dostępny jest również system PLS z możliwością pełnego obrotu ekranu w poziomie.

winda do tv przy łóżku

Przykłady zastosowania

Mechanizmy z serii PL bardzo często znajdują swoje zastosowanie w sypialniach. Jest to często miejsce w którym wysoko ceniona jest intymność, spokój oraz wyważony wystrój. Spora grupa osób ceni sobie wręcz ascetyczne wykończenie tego najbardziej intymnego i osobistego pomieszczenia w domu. Są jednak sytuacje w których pomimo spokoju i wyciszenia chcemy się zrelaksować przy dobrym filmie czy też programie telewizyjnym. Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem w takiej sytuacji wydaje się schować telewizor w meblu, tak aby przez większość czasu był niewidoczny. Dopiero na czas projekcji, specjalna winda do telewizora wysuwała go z mebla.

telewizor w meblu

Winda do TV – model PL – o czym pamiętać?

W stosunku do mechanizmów pozwalających ukryć telewizor i tym samym umożliwiających chowanie telewizora  – modeli AL oraz LSM, model PL wymaga precyzyjnie zaplanowanej szafki. Mechanizm poza podłożem, mocowany jest do boków szafki, a nie do tylnej ścianki mebla. Dzięki temu konstrukcja jest bardzo stabilna i umożliwia montaż dużych i ciężkich ekranów które podczas wysuwu nie drgają.

Kolejną istotną różnicą w stosunku do pozostałych wind do telewizorów jest system 2 mechanizmów synchronicznych. Klapka zamykająca telewizor w meblu otwiera się i zapada w ściśle określonym momencie zsynchronizowanym w mechanizmem głównym windy. Wysuwając windę z TV klapka maskująca chowa się do wnętrza mebla, zaś po zamknięciu mechanizmu wysuwa z mebla i licuje z górnym blatem szafki. Rozwiązanie to powoduje, że zachowana jest bardzo wysoka estetyka i przez cały czas klapka jest niewidoczna. W rozwiązaniach alternatywnych klapka zamykająca szczelinę najczęściej wypychana jest na zewnątrz obudowy i pozostaje widoczna na czas korzystania z TV.

Windę Future Automation PL polecamy również do sytuacji w której mebel ustawiamy wewnątrz pomieszczenia z dostępem z każdej ze stron. Może to być montaż szafki na środku pomieszczenia, stworzenie zabudowy telewizyjnej przy łóżku itp. Czyli sytuacje w których mebel nie stoi bezpośrednio pod ścianą i istotny jest wygląd mechanizmu po wysunięciu telewizora od tyłu. Kiedy nie chcemy patrzeć na mechanizmy i silniki windy, a widzieć jedynie tył telewizora wraz z mocowaniem. Wygląd mechanizmu PL jest bardzo “czysty i schludny” pozbawiony widocznych silników, dużych maskownic itp. Możemy zamontować mechanizm PL wewnątrz szafki i nie martwić się o wygląd po wysunięciu zarówno z przodu jak i tyłu urządzenia.

Specyfikacja techniczna

SterowanieRS232 /styki bezpotencjałowe / IR /RF opcjonalnie
Maksymalna głębokość ekranu155 mm
Maksymalny ciężar wysuwany50 kg
Pobór prądu250 W -500 W
Zasilanie240V