Telewizor w rogu pokoju?
Oglądanie z różnych miejsc?

Winda obrotowa do TV 32″-60″

Future Automation jest brytyjską firmą z siedzibą w Bedford w Anglii wyspecjalizowaną w produkcji uchwytów i mechanizmów ukrywających i maskujących elektronikę użytkową. Producent swoje produkty kieruje do wyspecjalizowanych firm instalacyjnych, które swoje projekty realizują na rynku komercyjnym, rezydencjalnym oraz jachtowym. To co odróżnia produkty FA od konkurencji to solidność i trwałość wykonania mechanizmów. Są to mechanizmy, których jakość sprawiła że każdy instalator który kiedykolwiek miał styczność z tymi produktami – będzie je z czystym sumieniem polecał swoim klientom.

Mechanizm z serii PLS jest ruchomą, a właściwie “obrotową” wariacją mechanizmu Future Automation PL. Zasada działania oraz konstrukcja mechanizmu jest bliźniaczo podobna. Różnicę stanowi tylko dodatkowy silnik, którego zadaniem jest obrót ekranu do zdefiniowanej pozycji. Sugerowanym zastosowaniem będzie zatem pomieszczenie w którym telewizor chcemy ukryć w meblu, który ze względu na wygodę lub wystrój wnętrza zamierzamy postawić z boku, czyli nie w osi widzów, czy też miejsc siedzących.

Klasa produktu: Premium
Orientacyjna cena: ok. 35 000 zł

Model obrotowy – łatwość instalacji

Mechanizm pozwalający na wysunięcie TV w mebla a następnie jego obrócenie, cechuje najwyższa precyzja oraz powtarzalność. Dzięki temu wiemy, że telewizor za każdym razem wysunie się a następnie obróci dokładnie w tym samym miejscu jakie sobie zażyczyliśmy. System wysuwania i obracania ekranu pozwala na zapisanie w pamięci silnika aż 6 różnych ustawień położenia ekranu. Dodatkowo z poziomu pilota możemy obracać ekran w lewą, bądź prawą stronę.

telewizor w szafce

Komfort, wygoda i swoboda instalacji.

Winda obrotowa to telewizora pozwala na olbrzymią swobodę w zakresie kreowania przestrzeni użytkowej przy zachowaniu możliwości korzystać z telewizorów o dużych przekątnych. Standardowo mechanizm jest obsługiwany za pomocą pilota, który znajduje się w zestawie. Sugerujemy jednak zastosowanie systemu sterowania Control4, który oprócz samego zarządzania  i obsługi windy pozwoli nam na przejęcie kontroli nad telewizorem oraz wszystkimi urządzeniami towarzyszącymi. Jednym przyciskiem wywołamy wysunięcie telewizora z mebla, uruchomienie wybranej stacji telewizyjnej, nastawienie amplitunera wraz z zestawem grającym a nawet odpowiednie przyciemnienie światła. Rozwiązanie to nie tylko podnosi komfort użytkowania, ale również niesamowicie ułatwia obsługę całego systemu.

Przykłady zastosowania

Jak się łatwo domyśleć przykładów zastosowania mechanizmów obrotowych do TV z serii PLS może być nieskończenie wiele. Najczęściej jednak stosujemy je w sytuacjach:

  • kiedy mebel bądź szafkę stawiamy w rogu pomieszczenia pod ścianą, w sposób uniemożliwiający usadowienie kanapy na wprost szafki. Telewizor wysuwa się z szafki i po wysunięciu obraca w kierunku miejsc siedzących.
  • kiedy w pomieszczeniu mamy co najmniej 2 różne miejsca z których chcemy oglądać TV. Telewizor montujemy w szafce stawiając ją na wprost głównych miejsc siedzących, w momencie jak siadamy w drugiej części pomieszczenia to telewizor obraca się po uruchomieniu akcji na pilocie uniwersalnym. Sytuacja ma często miejsce kiedy pomieszczenie pełni np. 2 funkcje – salonu i jadalni. Czasem chcemy oglądać z miejsca na kanapach, a czasem siedząc przy stole. Zwykle sytuacja wymaga różnego ustawienia kąta pochylenia TV.
  • w domach letniskowych, kiedy oglądanie odbywa się sporadycznie i nie chcemy aby TV był elementem ozdoby. Telewizor możemy postawić w dowolnym miejscu i ukryć go w szafce nie martwiąc się, czy ekran znajduje się na wprost widza, czy też nie.
  • w salonach, gdzie olbrzymi nacisk został położony na estetykę wnętrz. Z reguły domownicy mają sprzeczne interesy – z jednej strony chcą mieć możliwość oglądania TV a z drugiej nie chcą mieć telewizora widocznego w salonie twierdząc, że ten obniża poziom estetyczny. Stawiając odpowiednio dobrany i zaprojektowany mebel – jesteśmy w stanie połączyć oba, sprzeczne ze sobą interesy.
  • w sypialniach, gdzie mebel w którym instalujemy TV jest częścią większej komody. Komodę stawiamy z boku pod ścianą, tak że dopiero po wysunięciu i obróceniu TV oglądanie staje się komfortowe.

Oczywiście zawsze należy uwzględnić wielkość ekranu i możliwość jego obrócenia, w taki sposób aby bok nie zahaczył o ścianę lub inną zabudowę.

Specyfikacja techniczna

SterowanieRS232 /styki bezpotencjałowe / IR /RF opcjonalnie
Maksymalny obrót180 stopni w każdą stronę
Maksymalna głębokość ekranu130 mm
Maksymalny ciężar wysuwany50 kg
Pobór prądu250 W -500 W
Zasilanie240V