DENON AVR-X4500H
PODSTAWOWY AMPLITUNER DO ZESTAWÓW 9.2

Najnowszy przedstawiciel średniej półki amplitunerów Denona, model AVR-X4500H, zapewnia wzmocnienie na poziomie 200W dla każdego z dziewięciu kanałów. Całością zestawu 9.2 zarządza zaawansowany procesor dźwięku. Oczywiście amplituner wyposażono we wszystko to, co posiadać powinien nowoczesny produkt tego segmentu – obsługę 4K UHD 60 Hz, Dolby Vision, HDR, HLG oraz konwersję materiałów niższej rozdzielczości do 4K. Nie zabrakło także najnowszych standardów dźwięku obiektowego, takich jak DTS:X oraz Dolby Atmos. Na dokładkę dołożono wszystkie nowoczesne technologie, takie jak HEOS, Wi-Fi, Bluetooth, a nawet Apple AirPlay 2.

Denon AVR-X4500H Heos

9.2 KANAŁOWY WZMACNIACZ Z TRYBEM ECO

Amplituner AVR-X4500H oferuje 200W na każdy kanał, a do tego bezpiecznie obsługuje głośniki o niższej impedancji (do 4 omów). Zaawansowana sekcja wzmacniacza posiada 9 identycznie skonfigurowanych kanałów, w których rezydują starannie dobrane dyskretne tranzystory dużej mocy. Dostępny jest takży tryb Auto Eco, który potrafi wyregulować maksymalną moc dostępną w zależności od poziomu głośności. Wszystkie te dobra służą temu, aby najnowsze formaty dźwięku obiektowego, Dolby Atmos i DTS:X mogły rozbrzmieć w konfiguracji 7.2.2. lub 5.2.4 bez potrzeby stosowania zewnętrznego wzmacniacza.

ZAPROJEKTOWANY DLA 4K ULTRA HD

Wszystkie osiem wejść HDMI i dwa wyjścia HDMI są gotowe na sygnał 18 gbps, czyli pełne UltraHD w 60 klatkach na sekundę. HDR, HLG i Dobly Vision nie stanowią dla omawianego amplitunera wyzwania, podobnie jak skalowanie materiałów niższej rozdzielczości do 4K. Dzięki trzem wyjściom HDMI można podłączyć równocześnie projektor i telewizor w głównym pomieszczeniu, jednocześnie odtwarzając inne treści na ekranie w drugiej strefie. Amplituner przygotowany jest na obsługę systemów multiroom.

ZAAWANSOWANE PRZETWARZANIE DŹWIĘKU

W przypadku treści nagranych na wielokanałowych nośnikach, takich jak Blu-ray, zarejestrowane efekty niskiej częstotliwości (LFE) mogą nie być zsynchronizowane i opóźnione. Technologia Bass Sync koryguje takie opóźnienie efektów niskiej częstotliwości, aby uzyskać najdoskonalszą możliwą jakość dźwięku. Przetwarzanie wielokanałowe AL32 zapewnia filtrowanie dźwięku i precyzję w wysokiej rozdzielczości dla wszystkich kanałów audio, zapewniając naturalną scenę dźwiękową z ulepszonym obrazowaniem.

To jednak nie wszystko – za przetwarzanie odpowiadają zaawansowane, 32 bitowe przetworniki cyfrowo analogowe AKM AK4458VN klasy referencyjnej na wszystkich kanałach. Zapewnia to stałą, wysoką wierność i precyzyjne dopasowywanie sygnału na wszystkich kanałach, co zapewnia najwyższą jakość odsłuchu. Amplituner AVR-X4500H oferuje dekodowanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości z wielu bezstratnych formatów plików, w tym ALAC, FLAC oraz WAV z częstotliwością do 24 bitów / 192 kHz oraz kompatybilność z plikami DSD 2.8 / 5.6 MHz.

Denon AVR-X4500H

DLA KOGO?

Denon AVR-X4500H to doskonałe rozwiązanie, jeżeli nasz zestaw posiada do 9 głośników, a jednocześnie oczekujemy wysokiej jakości w rozsądnym budżecie. Urządzenie jest przygotowane na nadchodzące technologie, więc nie zestarzeje się prędko. Dodatkowo posiada bardzo duże możliwości w kwestii integracji w systemach kina domowego i udostępnia szerokie możliwości korekcji akustyki.

Specyfikacja techniczna

Tryby SurroundDTS HD Master / DTS:X / DTS Neural:X / Dolby TrueHD / Dolby Atmos / Dolby Surround / Multichannel stereo
System korekcjiAudyssey MultEQ XT32
Wspierane formatyMP3 / WMA / AAC / FLAC / ALAC / WAV / DSD
Moc wyjściowa125W (8 ohm, 20 Hz – 20 kHz, 0.05% dla 2 kanałów)
Wejścia video8x HDMI
Wyjścia video3x HDMI
Wejścia audio2x Toslink, 2x Coaxial, 3x Composite
Wyjścia audio9.1 RCA
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary (WHD)434 x 167 x 379 mm
Waga13,7