Niewielki 15 calowy sub

Klasa produktu: premium
Zastosowanie : sale kinowe, kino domowe
Cena: ok. 15 000 zł

Procella Audio to rasowy producent nagłośnienia kinowego. Firma która szturmem wdarła się na rynek instalacyjny i podjęła walkę z liderami nagłośnienia kinowego. Subwoofer P15A to niewielkich rozmiarów głośnik niskotonowy potrafiący wstrząsnąć pomieszczeniem. Dostarcza niskich częstotliwości z najniższych zakresów przy zachowaniu bardzo wysokiego poziomu ciśnienia akustycznego.

Powstał głównie z myślą o domowych systemach kina domowego oraz niewielkich pomieszczeniach kinowych. Dostępny jest w 2 wersjach wykończenia: białym i czarnym kolorze. Z przodu subwoofera znajduje się metalowa siateczka zabezpieczająca głośnik przed przypadkowym uszkodzeniem. Aktywny subwoofer posiada zainstalowany 15-calowy głośnik niskotonowy o bardzo wysokiej skuteczności podłączony do wewnętrznego wzmacniacza o mocy 350W. Głośnik niskotonowy posiada 3-calową cewkę drgającą, która sprawia, że nawet średniej wielkości głośnik może poszczycić się potężnym uderzeniem. Cewka zapewnia więcej mocy niż konwencjonalne cewki 2-calowe, a jednocześnie jest lżejsza od cewek 4-calowych. Cewka cechuje się doskonałą równowagą między właściwościami termicznymi a niską masą.

Przemyślana konstrukcja

Na tylnym panelu znajdziemy zarówno złącza niezbalansowane RCA jak i zbalansowane XLR. Możliwość optymalizacji odpowiedzi subwoofera w zależności od jego umiejscowienia. A także regulację poziomu wzmocnienia. Tryb pracy Standby wprowadza subwoofer kina domowego do pozycji “uśpienia” która trwa do momentu, aż zestaw otrzyma sygnał pobudzający do pracy.

Wbudowany wzmacniacz o mocy 350 Watt pracujący w klasie D gwarantuje ciśnienie akustyczne na poziomie 119 dB przy 50Hz. Jeśli trzeba zatrząść pomieszczeniem, P15A schodzi aż do 24Hz przy -3dB.

Membrana o średnicy 15” zbudowana jest z lekkiego, ale bardzo sztywnego kompozytu o optymalnym stosunku sztywności do masy. Pozwala ona poruszać olbrzymie masy powietrza z dużą prędkością i precyzją bez jakichkolwiek zniekształceń. Dzięki zastosowaniu głośnika o niskiej dobroci układu rezonansowego i obudowy zamkniętej, zostaje uzyskana dobra odpowiedź impulsowa nawet przy niewielkiej objętości w stosunku do wielkości głośnika niskotonowego.

Wewnątrz  suba zastosowano masywne wzmocnienia, które zapewniają ciężkiemu głośnikowi niskotonowemu komfortowe i akustycznie neutralne środowisko pracy. Wzmocnienia zaprojektowano o wykonano z myślą o wyeliminowaniu jakichkolwiek podkolorowań dźwięku i rezonansów związanych z konstrukcją obudowy. Oczywiście uwzględniwszy wysokie poziomy głośności.

Zaskakująca wielkość

Największą zaletą subwoofera kinowego Procella P15A jest jego kompaktowy rozmiar. Umiejętność projektowania przez inżynierów Procella Audio sprawiła, że jej produkty są chętnie wykorzystywane przez profesjonalne firmy instalacyjne zajmujące się projektowaniem sal kinowych. Rzadko kiedy spotykamy, aby subwoofer o stosunkowo dużym głośniku niskotonowym  (15″) posiadał głębokość wynoszącą jedyne 24,5 cm. Pozwala to na ukrycie subwoofera w wielu miejscach pomieszczenia kinowego, bez tworzenia głębokich zabudów.

Subwoofer kina domowego Procella Audio P15A może być z powodzeniem stosowany w małych i średniej wielkości pomieszczeniach, a także jako subwoofer balansujący w dużych systemach kinowych. Doskonale sprawdza się w konfiguracji kilku subwooferów, gdzie jego głównym zadaniem jest wyrównanie poziomu niskich częstotliwości i pozbycie się modów pomieszczenia.

Moc i delikatność

Subwoofer do kina domowego Procella P15A jest znakomitym elementem do systemów nagłośnienia zbudowanych w oparciu o zestawy Procella Audio P5, P5V oraz P6. Dostarcza zarówno “trzęsienie ziemi” jak i subtelne przedłużanie niskich częstotliwości. Jest bardzo szybki w przejściach przy jednocześnie bardzo wysokiej precyzji pracy. Doskonałe brzmienie i ekstremalnie niskie częstotliwości z oszałamiającym wyrafinowaniem i muzykalnością sprawiają że Subwoofer sprawdza się przy dowolnym materiale. Czy to będzie koncert rockowy, czy też muzyka elektroniczna. Film pełen strzałów i wybuchów czy też kino autorskie z nisko schodzącym basem będącym jedynie tłem do opowiadanej historii.

Idealne połączenie

Subwoofer Procella P15A doskonale zgrywa się z zestawami Procella P5 oraz P6. Zestawy takie tworzą “zgraną paczkę”, przeznaczoną do niedużych pomieszczeń. Zestawienie takie prezentujemy w sekcji “zestawy kinowe“. W średnich i większych pomieszczeniach kinowych sugerujemy zawsze użycie min. 2 subwooferów. Zestawienie ze sobą kilku subwooferów Procella Audio P15A dostarcza nie tylko więcej basu, ale co znacznie ważniejsze – lepiej wyrównuje w pomieszczeniu poziomy ciśnienia w niskim zakresie częstotliwości. Innymi słowy bas jest pełniejszy i spójniejszy niezależnie, czy siedzimy z lewej, prawej, czy też na środku kanapy. Wszystkie miejsca oferuję pełnym i soczysty bas.

W dedykowanych salach kinowych klasy premium polecamy zestawy pasywne składające się z układu 2 głośników niskotonowych: subwoofer P15-FP, P18-FP, V18 czy też subwoofer Procella V21.

Specyfikacja techniczna

Pasmo przenoszenia-3dB @24 Hz
Maksymalne SPL119dB @50 Hz
Komponenty15 calowy głośnik z 3 calową cewką zamknięty w 55 litrowej obudowie zamkniętej
Ustawienia DSPpod ścianą / w rogu
Wzmacniacz350W klasy D
WykończenieBiały i czarny pół-mat
GniazdaRCA oraz zbalansowane XLR
Waga26,5 kg
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość)505mm x 700mm x 245mm