Marantz AV7706
procesor kinowy 8K w atrakcyjnej cenie

Marantz AV7706 8K to niezwykle atrakcyjnie wyceniony procesor kinowy / przedwzmacniacz firmy Marantz, który jest w stanie odtworzyć sygnał w formacie 11.2. Stworzony z myślą o współpracy z końcówkami mocy wielokanałowymi, może napędzić dobrej klasy system kina domowego. Przedwzmacniacz kinowy wspiera wszystkie obowiązujące, najnowsze formaty dźwięku 3D, w tym dekodowanie Dolby Atmos, DTS: X oraz Auro 3D. Dodatkowo zapewnia kompatybilność z video formatem HDR, systemem Dolby Vision.

Od dawna stosowana, popularna praktyka audiofilska polega na oddzieleniu przedwzmacniaczy i wzmacniaczy mocy, co pozwala na zoptymalizowanie działania zasilaczy i układów obwodów zaprojektowanych do konkretnych celów. AV7706 nawet poprawia jakość dźwięku dzięki delikatnemu przepuszczaniu wszystkich sygnałów za pośrednictwem autorskiej konstrukcji przedwzmacniaczy HDAM z technologią Current Feedback firmy Marantz, przed przesłaniem ich do wysokiej jakości wyjść 11.2 kanałowego RCA i oddzielnego wzmacniacza mocy. Absolutny purysta.

układ HDAM Marantz AV7704

Apple Airplay

Przesyłaj muzykę ze swojego telefonu, komputera lub tabletu Apple bezpośrednio do procesora kinowego AV7706. Dzięki nowej funkcjonalności producent umożliwił korzystanie z biblioteki muzycznej gromadzonej na urządzeniach Apple. Od teraz możemy przesyłać muzykę do urządzenia niezależnie gdzie się znajdujemy fizycznie.

Marantz AV7706 odkrywa każdy szczegół w wymagających scenach filmów akcji, a także oferuje najbardziej muzyczne brzmienie dźwięku podczas odtwarzania sygnału analogowego oraz streamingu muzyki z wiodących serwisów online lub z plików audio o wysokiej rozdzielczości do FLAC 192 i DSD 5.6 z prywatnej biblioteki muzycznej. AV7706 posiada dedykowany układ przedwzmacniacza z technologią Marantz Hyper Dynamic Amplifier Module (HDAM), która zapewnia ultraszybkie tempo narastania, prawdziwie szerokopasmową wydajność i maksymalny zakres dynamiki dla optymalnej jakości dźwięku. Oddzielny zasilacz jest przeznaczony tylko do zasilania analogowej sekcji przedwzmacniacza.

MARANTZ AV7706 – ZŁĄCZA

Jak przystało na klasę produktu, przedwzmacniacz posiada imponującą ilość wyjść sygnałowych RCA. Jest ich 11, plus dodatkowo 2 wyjścia na Subwoofer (11.2). Dodatkowo wyposażono Marantza w pakiet złącz zbalansowanych w tradycyjnym formacie 7.1 powiększonych o dodatkowe wyjście na subwoofer nr 2.

Marantz AV7705

SEKCJA WIDEO

Nowy Marantz AV7706 oferuje osiem wejść i trzy wyjścia HDMI dla wszystkich Twoich ulubionych źródeł. Z jednym dedykowanym wejściem HDMI 8K do obsługi rozdzielczości 8K/60Hz lub 4K/120Hz** z 4:4:4 Pure Color sub-sampling.Dolby Vision, HLG, HDR10, wideo 21:9, 3D i BT.2020 oraz HDCP 2.3, wszystkie najnowsze standardy ochrony przed kopiowaniem są obsługiwane na wszystkich wejściach HDMI. Prezentując najnowsze technologie i specyfikacje HDMI, nowy AV7706 pozwala na podniesienie poziomu rozrywki domowej dzięki obsłudze HDR10+, Dynamic HDR, ALLM, VRR, QMS i QFT. Procesor wideo jest również zdolny do skalowania natywnego źródła wideo do jakości 8K.

STEROWANIE

Procesor AV7706 ma pełny komplet złącz umożliwiających sterowanie za pomocą systemów sterowania. Obsługa urządzenia z poziomu systemu Control4 może się odbywać za pomocą podczerwieni, protokołu RS232 lub poprzez złącza LAN – IP. Dodatkowo można na telefon pobrać aplikację ułatwiającą obsługę urządzenia.

Przedwzmacniacz oferuje zewnętrzne możliwości sterowania przez RS232 i IP, co ułatwia dostosowanie i zapewnia zgodność z rozwiązaniami integracyjnymi innych firm. Marantz AV7706 oferuje możliwość sterowania przez IP dla głównych urządzeń sterujących innych firm, a także certyfikat Control4 SDPP (Simple Device Detection Protocol) dla bezproblemowej integracji z urządzeniami automatyki domowej Control4. Wejście i wyjście pilota zdalnego sterowania na podczerwień (IR) znajduje się na panelu tylnym w celu zapewnienia zgodności pilota z innymi elementami systemu kina domowego.

Istotnej zmianie uległ system korekcji akustyki. Dzięki zastosowaniu znacznie wydajniejszych procesorów DSP z większą ilością pamięci możliwe stało się zastosowanie nowego, ulepszonego systemu Audyssey MultEQ XT32

procesor DSP marantz AV8805

ZAAWANSOWANA KOREKCJA AKUSTYCZNA AUDYSSEY MULTI EQ XT32

Wyposażony w pełny pakiet zaawansowanych algorytmów DSP Audyssey Platinum, AV7706 oferuje automatyczną korektę akustyczną pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Dzięki dołączonemu mikrofonowi pomiarowemu MultEQ XT32 analizuje poziom wyjściowy każdego głośnika (w tym subwooferów) w maksymalnie 8 lokalizacjach pomiarowych i generuje precyzyjne filtry cyfrowe, które optymalizują każdy kanał pod kątem prawidłowej odpowiedzi w domenie częstotliwości i czasu. Audyssey Dynamic Volume wygładza nagłe skoki głośności (takie jak reklamy telewizyjne), umożliwiając słuchanie na niższych poziomach, jednocześnie ciesząc się wyraźnymi dialogami, muzyką i dźwiękiem. Audyssey Dynamic EQ zapewnia klarowność w pełnym zakresie przy każdym poziomie odsłuchu, a Audyssey Low Frequency Containment wykorzystuje zaawansowane algorytmy psychoakustyczne, aby zapewnić równowagę w pełnym zakresie, w tym głęboki bas, bez przeszkadzania sąsiadom lub członkom rodziny w innych pomieszczeniach w domu. Audyssey Sub EQ HT zapewnia indywidualne dopasowanie DSP każdego subwoofera w konfiguracji dwóch subwooferów, aby uzyskać głębszy bas z lepszą rozdzielczością. Ponadto, aplikacja Audyssey MultEQ Editor dostępna w sklepie z aplikacjami umożliwia przeglądanie i dostosowywanie ustawień w celu jeszcze bardziej szczegółowego dostrojenia i dokładniejszego dostosowywania dźwięku do indywidualnej akustyki Twojego pokoju i gustu.

System Audyssey

Nowy system umożliwia pobranie płatnej aplikacji na tablet lub telefon za pomocą możemy dowolnie modyfikować charakterystykę brzmieniową systemu. Dzięki modyfikacji krzywej, zmieniamy charakterystykę  częstotliwościową systemu. Możemy dostosować ją do własnych preferencji, bądź postarać się zaadoptować do któregoś z popularnych standardów.

DOLBY ATMOS

Poczuj nowy wymiar przestrzeni dźwiękowej. Dolby Atmos przeniesie Cię w świat oglądanej historii wraz z poruszającym dźwiękiem i zabierającym tchem realizmem. Możesz wykorzystać tradycyjny system 5.1 lub 7.1 wzbogacony o dodatkowe głośniki sufitowe. Przejścia dźwięków pomiędzy poszczególnymi głośnikami staną się bardziej płynne i zapewnią wrażenia bliższe rzeczywistym zjawiskom, kiedy to dźwięk dochodzi do nas ze wszystkich kierunków.

Dolby atmos Marantz procesor
formaty dźwięku 3D

DTS:X

Możesz samodzielnie ocenić, czy bardziej naturalne i bardziej efektowne ścieżki dźwiękowe oferuje Dolby Atmos, czy konkurencyjny DTS:X. Powstały na podobnej zasadzie i realizujący identycznie założenia – dźwięk dochodzący do nas ze wszystkich stron, otaczający i wprowadzający nowy „realizm”. Oba formaty spotykamy na najnowszych nagraniach płyt UHD 4K.

AURO-3D

Trzecim, chociaż najstarszym formatem dźwięku 3D jest popularny głównie wśród miłośników muzyki wielokanałowej – Auro-3D. Przez wielu posiadaczy systemów wielokanałowych 3D system ten uznawany jest za najlepszy format przestrzenny i chociaż jego popularność jest mniejsza niż innych, warto docenić jego system uprzestrzenniania. Działa on fenomenalnie.

Specyfikacja techniczna

Tryby SurroundDTS HD Master, DTS:X, DTS Neural:X, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, Dolby Surround, Auro 3D, Multichannel Stereo
System korekcjiAudyssey MultEQ XT32
Wspierane formatyMP3 / WMA / AAC / FLAC / ALAC / WAV / DSD
Wejścia video8 x HDMI 2.1
Wyjścia video3x HDMI 2.0b
Wejścia audio5.1 RCA / Phono / 5x RCA konfigurowalne / 2 optyczne / 2 koaksjalne
Wyjścia audio7.2.4 RCA
7.2.4 XLR
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary (WHD)440 x 185 x 411 mm
Waga10.4 kg