Ekran SI Zero Edge

Klasa produktu: premium
Zastosowanie: sale konferencyjne, kino domowe klasy premium
Zakres cenowy: od 9 000 zł

 

Producent

Screen Innovation (SI) została założona przez Ryan Gustafsona w 2003 roku. Sfrustrowany brakiem innowacji jakie dotykały branżę projekcyjną postanowił wprowadzić świeży powiew dostarczając nowych rozwiązań i nowego podejścia do tematyki ekranów projekcyjnych. Od początku Ryan założył sobie za cel stworzenie marki premium, która dostarczy innowacyjne produkty wysokiej klasy. Zamierzał popchnąć do przodu całą branżę i osiągnąć poziom wcześniej niespotykany. A to byłoby możliwe wyłączenie poprzez tworzenie nie tylko doskonałych produktów ale też ułatwienie pracy dealerom.

Od początku roku 2000 zauważono rosnący trend w segmencie projekcji domowej. Ludzie coraz częściej decydowali się na instalację projektora wraz z ekranem w swoich salonach. Problemem była jednak jasność urządzeń i drastycznie pogarszająca się jakość obrazu spowodowana obecnością jakiegokolwiek oświetlenia w pomieszczeniu. Stąd też w 2008 roku SI zademonstrowała powierzchnię Black Diamond, której głównym zadaniem było umożliwienie oglądania filmów oraz korzystania z konsol do gier w warunkach daleko odbiegających od idealnych. Ekran odbijał światło padające z nad, spod jak i z boków ekranu.

W 2010 SI skoncentrowało się na pomyśle, w jaki sposób sprawić aby ekrany ramowe ładnie prezentowały się we wnętrzach i klienci chętniej decydowali się na tę formę ekranu. Postanowili zrezygnować z tradycyjnych szerokich ramek na rzecz smukłych, cienkich ramek które wyglądałyby estetycznie w każdym wnętrzu.

Ekran SI Zero Edge

Idea ekranów Zero Edge

Zero Edge w odróżnieniu od typowych ekranów ramowych zamiast standardowej czarnej ramki dookoła ekranu o szerokości ok. 80 mm posiada delikatne obramowanie o szerokości 13mm. Dzięki temu po powieszeniu na ścianie wygląda nie jak typowy ekran, ale jak wielki telewizor. W przypadku instalacji w salonie lub holu naszego domu, takie rozwiązanie nada szyku i elegancji.

Dlaczego cienka ramka?
Typowe ekrany mają szeroką ramkę dookoła powierzchni projekcyjnej pokrytą czarnym welurem. Materiał ten doskonale pochłania światło, wobec czego wszelkie niedoskonałości i nierówności obrazu można ukryć na czarnej ramie ekranowej. Drugim i znacznie ważniejszym elementem jest fakt, że jeśli jasny obraz ma w swoim bezpośrednim sąsiedztwie czarną przestrzeń dookoła (rama ekranu) – to postrzegamy taki obraz jako znacznie bardziej kontrastowy. Obraz taki jest przyjemniejszy i efektowniejszy w odbiorze. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się w typowych salkach kinowych.

W warunkach domowych, kiedy instalacja kina domowego ma miejsce w salonie, większość z nas chce aby telewizor zawieszony na ścianie z jednej strony nie dominował pomieszczenia, a z drugiej strony aby był możliwie jak największy. Duży telewizor o wielkiej przekątnej – 90″ lub więcej, kosztuje zwykle majątek. Nie mówiąc o tym, że ilość takich rozwiązań na rynku jest mocno ograniczona. Wprowadzając zatem do sprzedaży ekran, odbiegający wyglądem od typowych ekranów – mamy wrażenie, że posiadamy na ścianie wielki telewizor.

Ekran SI na ścianę

Wymiary i powierzchnie

Zero Edge dostępny jest w formatach 16:9 / 16:10 / 2.35:1 i wyłącznie w standardowych wymiarach. Nie ma zatem możliwości personalizacji i produkcji ekranu pod konkretny wymiar.
Dla najpopularniejszego formatu 16:9 zamówić możemy wersję o przekątnej: 80″ / 92″ / 100″ / 106″ / 110″ / 120″ / 133″ / 160″ / 185″ oraz maksymalnej 205″.

Powierzchnie

Dwie standardowe powierzchnie oferowane w ramach serii to: Pure Gray 0.85 oraz Pure White 1.3.

ekran w salonie

Dla kogo?

Ekrany SI Zero Edge to rozwiązanie dla osób posiadających system projekcyjny w salonie lub innym pomieszczeniu użytkowym. Dysponujący dobrej klasy projektorem i poszukujący oryginalnego i wysokiej jakości rozwiązania. Dodatkowym uatrakcyjnieniem oferty jest opcja podświetlenia LED o którą możemy rozbudować ekran na etapie składania zamówienia. Ekran zdystansowany od ściany kreuje oryginalne efekty wizualne, które nie tylko wyglądają efektownie ale również poprawiają w wielu sytuacjach komfort projekcji.

Ekrany z serii Zero Edge doskonale sprawdzają się w sytuacjach kiedy instalujemy projektor do kina domowego w salonie i poszukujemy eleganckiego, nie rzucającego się w oczy ekranu o delikatnej formie.