Ekran SI Zero Pro

Klasa produktu: premium
Zastosowanie: kino domowe klasy premium
Zakres cenowy: od 25 000 zł

 

Producent

Screen Innovation (SI) została założona przez Ryan Gustafsona w 2003 roku. Sfrustrowany brakiem innowacji jakie dotykały branżę projekcyjną postanowił wprowadzić świeży powiew dostarczając nowych rozwiązań i nowego podejścia do tematyki ekranów projekcyjnych. Od początku Ryan założył sobie za cel stworzenie marki premium, która dostarczy innowacyjne produkty wysokiej klasy. Zamierzał popchnąć do przodu całą branżę i osiągnąć poziom wcześniej niespotykany. A to byłoby możliwe wyłączenie poprzez tworzenie nie tylko doskonałych produktów ale też ułatwienie pracy dealerom.

Od początku roku 2000 zauważono rosnący trend w segmencie projekcji domowej. Ludzie coraz częściej decydowali się na instalację projektora wraz z ekranem w swoich salonach. Problemem była jednak jasność urządzeń i drastycznie pogarszająca się jakość obrazu spowodowana obecnością jakiegokolwiek oświetlenia w pomieszczeniu. Stąd też w 2008 roku SI zademonstrowała powierzchnię Black Diamond, której głównym zadaniem było umożliwienie oglądania filmów oraz korzystania z konsol do gier w warunkach daleko odbiegających od idealnych. Ekran odbijał światło padające z nad, spod jak i z boków ekranu.

W 2010 SI skoncentrowało się na pomyśle, w jaki sposób sprawić aby ekrany ramowe ładnie prezentowały się we wnętrzach i klienci chętniej decydowali się na tę formę ekranu. Postanowili zrezygnować z tradycyjnych szerokich ramek na rzecz smukłych, cienkich ramek które wyglądałyby estetycznie w każdym wnętrzu.

Różnice Zero Edge a Zero Edge Pro

Zero Edge Pro w odróżnieniu od podstawowej wersji umożliwia personalizację w wielu aspektach i obszarach ekranu. Przede wszystkim możemy wybrać:

  • dowolna wielkość ekranu aż do 375″ dla formatu 16:9
  • wielkość ramki – ramka występuje w 3 opcjach: mała (13mm), średnia (13mm+38mm) oraz duża (13mm+51mm)
  • kolor ramki – 13 opcji
  • szeroki wybór powierzchni projekcyjnych – aż 15 typów
  • wybór formatów ekranu: 16:9 / 16:10 / 2.35:1 / 2.40:1

Mnogość opcji pozwala na wykorzystanie ekranu Zero Edge Pro zarówno w kinie domowym jak i prywatnej sali kinowej. Świadczą o tym opcje szerszej ramy welurowej jak i dostępne powierzchnie projekcyjne. W tym przede wszystkim te z perforacją akustyczną.

Powierzchnie projekcyjne

Powierzchnie

W odróżnieniu od wersji podstawowej ekranu, wersja Pro oferuje aż kilkanaście różnego typu materiałów projekcyjnych. Na szczególną uwagę zasługują wyjątkowe i unikalne powierzchnie takie jak – Black Diamond oraz Short Throw. Pierwsza z nich pozwala na pracę systemu projekcyjnego w trudnych warunkach oświetleniowych, takich jak salon w domu. Kiedy światło dostaje się do pomieszczenia i nie mamy możliwości całkowitego odcięcia się od niego. Powierzchnie typu Black Diamond działają niczym żaluzje, które blokują światło padające z boku na ekran, aby nie pogarszały nam czerni i kontrastu. Z kolei powierzchnia typu Short Throw doskonale sprawdza się we współpracy z ekranami o bardzo szerokim kącie rzutowania, czyli projektorów które montuje się pod sama ścianą. Najlepszym przykładem jest nasz ulubiony Sony VPL-VZ1000ES.

Dla kogo?

Ekrany SI Zero Edge Pro nie należą do najtańszych. To od razu sugeruje, że produkt będzie przeznaczony dla węższej grupy odbiorców. Będą to przede wszystkim posiadacze lepszej klasy sprzętu, dla których ekran będzie odpowiednim partnerem do pracy. A także właściciele dedykowanych salek kinowych, klasy premium. W wielu sytuacjach seria Edge Pro może być jedynym rozwiązaniem dla osób chcących posiadać wielki ekran w pięknym i eleganckim salonie. Mnogość opcji wykończeniowych jak i pełna personalizacja pozwolą wspólnie z architektem wnętrz wybrać tę, najbardziej pożądaną opcję.

Polecane artykuły z bloga

Z czego wynika różnica w cenach ekranów projekcyjnych? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, skąd wynika różnica w cenie ekranów – czynników jest bowiem bardzo dużo. Od jakości materiału źródłowego, przez…o tym piszemy a naszym artykule “Różnica w cenach ekranów?

STEWART FILMSCREEN Michael B. Rehders to dziennikarz specjalizujący się w tematyce Audio-Video oraz specjalista od kalibracji obrazu. Na łamach swojego bloga technicznego opisał test 2 najlepszych powierzchni projekcyjnych jakie ma w swojej ofercie amerykański producent. “Najlepsze ekrany projekcyjne – Stewart StudioTek 100 i Phantom HALR“.

Projektor laserowy Sony VZ1000ES

Niewidoczny projektor w salonie Ultranowoczesne projektory kinowe, które niedawno pojawiły się na rynku, zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających konsumentach. Domowe kino najwyżej jakości? Pokój muzyczny? Więcej na ten temat w artykule – “Niewidoczny projektor w salonie” …