Kinowy ekran ramowy klasy podstawowej

Klasa produktu: podstawowa
Zastosowanie: kino domowe
Zakres cenowy: 5400 zł – 9000 zł 

Ekran kinowy Screen Research Classic Line CLF THX jest najprostszym ekranem kinowym w ofercie producenta. Produkt ten umożliwia wejście w świat prawdziwego kina, w którym znajdziemy głośniki za ekranem jak w prawdziwym kinie.

O firmie

Firma Screen Research została założona we Francji na początku 2001 roku. Powstała jako alternatywa dla dominującego na rynku amerykańskiego giganta, firmy Stewart FilmScreen. Od początku istnienia firma skoncentrowała się na segmencie premium. Celem było stworzenie nowej jakości w segmencie ekranów kinowych, które oprócz doskonałego obrazu byłyby w stanie zapewnić równie doskonały dźwięk. Stąd też ścisła koncentracja na ekranach do salek kinowych, z perforacją akustyczną.  I to one własnie stanowią o sile marki.

Pod koniec roku 2010 roku Screen Research zostało wykupione przez włoską grupę Adeo Screen z Włoch, zaś w 2011 roku wszystkie działania produkcyjne zostały przeniesione do Złotoryi w Polsce, fabryki dysponującej powierzchnią 4500 metrów kwadratowych. Nowa fabryka i bardzo nowoczesne zaplecze zarówno projektowe jak i produkcyjne pozwoliło na rozbudowywanie oferty o nowe gamy produktowe.

Powierzchnie i wymiary

Ekran ramowy CLF możemy zamówić w rozmiarach mieszczących się pomiędzy 200 a 304 cm na szerokość projekcyjną. Czyli od 92 do 137 cali przy tradycyjnym formacie kinowym 16:9.

Przykładowe wymiary dla ekranu o szerokości 300 cm i formacie 16:9:

Seria Classic oferuje jedynie 1 dostępną powierzchnię projekcyjną – SolidPix Sonic White. Powierzchnia ta ma współczynnik odbicia na poziomie 0,9 gain i jest to typowa perforacja ekranów PVC (nie jest to ekran typu “plecionka”).

Ekran CLF z powierzchnią SolidPix oferuje bardzo wysoką jakość obrazu, potwierdzoną przyznanym certyfikatem ISF. Jest to gwarancja naturalnego i bez przekłamań obrazu z jakim mamy do czynienia po odbiciu światła jakie generuje projektor do kina domowego.
Jedyną słabością ekranu jest perforacja, która wymaga pewnej kompensaty wysokich częstotliwości, którą musimy wykonać na naszym systemie nagłośnienia.

W zakresie od 10 000Hz-20 000Hz spadek wynosi maksymalnie – 4.75dB. Przy założeniu, że ekran posiada czarny tył (black backing). Wyższe parametry w zakresie przepuszczalności dźwięku zapewniają powierzchnie plecione typu ClearPix oferowane w wyższej serii producenta – ekranów Supreme.