Uniwersalny pilot zdalnego sterowania w inteligentnym domu

Uniwersalny pilot zdalnego sterowania w inteligentnym domu

Uniwersalny pilot zdalnego sterowania w inteligentnym domu 1920 963 Cinematic

Uniwersalny pilot zdalnego sterowania
system Control4

Stary, dobry pilot zdalnego sterowania wciąż pozostaje najważniejszym urządzeniem w nowoczesnym inteligentnym domu. Gdy zliczymy wszystkie urządzenia, które możemy obsługiwać i monitorować, łatwo zapomnieć o klasycznym pilocie towarzyszącym nam od lat. Gdy niemal wszystkie elektroniczne gadżety obsłużymy głosem, klawiaturami lub ekranami dotykowymi, klasyczny pilot leżący na kanapie może wydawać się niemal antykiem. A jednak ten niedoceniany kontroler z wielu przyczyn jest wciąż bardzo ważny i skupimy się na tym, że nie tylko nie warto się go pozbywać, ale wręcz odwrotnie – wytłumaczymy, dlaczego w nowoczesnych systemach sterowania pozostaje najważniejszym przyrządem w całym systemie. Czy obsługa urządzeń z jednego pilota nie brzmi zachęcająco?

Dobrze leży w dłoni

Zacznijmy od tego, że pilot jest do ręki. Z punktu widzenia ergonomii, nie ma lepszego sposobu na sterowanie światłami, temperaturą czy urządzeniami audio i video, niż z poziomu komfortowej kanapy, fotela czy leżaka w patio. Nie musimy wstawać do zamontowanej na ścianie klawiatury, nie musimy wykrzykiwać komend do Google Home czy Alexy z nadzieją, że zrozumie nasze przesłanie. Ten niezawodny, dotykowy pilot jest zawsze obok nas, gotowy aby wykonać ciąg poleceń, które dla niego mamy. A jeżeli mówimy o niezawodności, to nic nie daje lepszej informacji zwrotnej, niż przyjemne kliknięcie przycisków, po których mamy pewność, że nasze polecenie dotarło do odpowiedniego urządzenia.

Potrafi wiele, a kosztuje niewiele…

Już nie tylko sprzęt audio i video kontrolujemy za pomocą pilota zdalnego sterowania. Dzisiejsze piloty potrafią sterować każdym elementem naszego inteligentnego domu gdy zostaną odpowiednio zaprogramowane. Ponadto wbudowany w ekran LCD to miniaturowa wersja ekranu sterowania, który wisi na ścianie. Niezależnie od tego, jak wyrafinowany jest pilot, to wciąż jeden z najbardziej przystępnych sposobów na sterowanie wszystkimi urządzeniami. Lepiej, uniwersalny pilot zdalnego sterowania jest niesamowicie skalowalny i elastyczny, dzięki czemu możemy zacząć od sterowania sprzętem audio video, a z czasem rozbudować jego funkcjonalność o pozostałe elementy inteligentnego domu. Światła, zamki w drzwiach, zmotoryzowane rolety, termostaty i wiele, wiele innych – jeden pilot do wszystkiego poradzi sobie z tym zadaniem. Ze względu na to, że pilot zdalnego sterowania jest znacznie tańszy od dedykowanych paneli sterujących, warto wykorzystać go na przetestowanie wszystkich funkcjonalności, zanim zdecydujemy się na dedykowane klawiatury i panele.

Każdy go obsłuży – łatwy do opanowania

Dzieci i droga elektronika nigdy nie idą w parze, natomiast osoby starsze często doznają frustracji, gdy muszą obsłużyć futurystyczne technologie. Oba te powody dają znakomity pretekst do tego, żeby wykorzystać pilota zdalnego sterowania. Solidnie wykonany pilot może znieść wiele upadków, a nawet jeżeli przekroczymy jego próg wytrzymałości, nie tracimy na tym tysięcy złotych. Starsze pokolenie czuje się znacznie bardziej komfortowo, gdy sięga po znajome urządzenie. Goście niezaznajomieni z systemem najpewniej także docenią prostotę pilota zamiast przeszukiwania kolejnych odsłon ekranu dotykowego. Intuicyjna obsługa ułatwi sprawne wydawanie poleceń nie tylko nam, ale także naszym gościom.

Porządkuje i automatyzuje procesy

Im więcej zadań pilot będzie potrafił wykonać – a potrafi naprawdę wiele – tym mniejszy nieład będzie panował w naszym domu. Nie trzeba już pilota do rolet, osobnego do oświetlenia i jeszcze innego do otwierania elektronicznych zamków. Jeden uniwersalny pilot może zrobić to wszystko, na dodatek bez celowania w odbiornik. Uniwersalny pilot Control4 wykorzystuje technologię, która umożliwia sygnałom niezakłóconą trasę przez cały dom – na przykład jestem w sypialni na piętrze, mogę wyłączyć światła na tarasie. Sterowanie urządzeniami jest dostępne z każdego zakątka domu. Oznacza to także, że bardzo wiele czujników niezbędnych do działania inteligentnego domu można ukryć w szafkach, podwieszanych sufitach – niemal gdziekolwiek – a sygnał i tak dotrze do urządzenia. Gdy zbierzemy wszystkie te niesamowite funkcje w jedną całość, otrzymamy urządzenie takie jak Control4 SR-260. To wszechstronne i potężne narzędzie, które wystarcza, żeby sterować całym spektrum urządzeń i systemów, a jednocześnie nie kosztuje majątku i jest wystarczająco łatwe w nauce, żeby każdy domownik bez problemu nauczył się jego obsługi. W skrócie – to jeden pilot do wszystkiego.

CINEMATIC