Marantz SR6013 oferuje dziewięć kanałów wzmocnienia po 185W każdy (przy 6 Ohm) oraz dwa wyjścia dla subwooferów, aby jak najlepiej wykorzystać dekodowanie ścieżek dźwiękowych Dolby Atmos i DTS:X / DTS Virtual:X. Mogą być odtwarzane w konfiguracji do 11.2 kanałów. Firma słynie z produkcji amplitunerów, bo jako jedna z pierwszych dostarczała urządzenia tego typu na rynek.  Model wyposażono także w osiem wejść HDMI, z których wszystkie są kompatybilne z 4K, HDR, 60Hz, Dolby Vision i HLG. Podobnie jak w przypadku innych modeli z 2018 roku, także i ten wyposażono w Bluetooth, AirPlay i autorski system HEOS. W kwestii wykorzystanych technologii ciężko dopatrzeć się jakichkolwiek luk, jednak nie spotkamy tutaj ani największej ilości obsługiwanych kanałów, ani największej mocy wyjściowej. Wzornictwu nie można nic zarzucić, bo klasyczna linia i stonowany kolor będzie pasował do każdego nowoczesnego wnętrza. Bez problemu zamontujemy go także w szafie rack. Model plasuje się mniej więcej w środku stawki, oferując bardzo bogate wyposażenie w rozsądnej cenie.

Marantz SR6013

Kluczowe cechy

 • Obsługa dźwięku 9.2, 110W na kanał
 • 8 wejść HDMI, w tym jedno z przodu, każde z obsługą HDCP 2.2
 • 4K/60Hz pass-through, obsługa Dolby Vision, HDR, HLG i BT.2020
 • obsługa obiektowych formatów dźwięku Dolby Atmos, DTS:X (do 7.1.4 z dwukanałowym zewnętrznym wzmacniaczem) oraz DTS Virtual:X
 • eARC – rozszerzona funkcjonalność HDMI ARC
 • Możliwość strumieniowania muzyki ze Spotify Connect, Pandora, Amazon Music, Tidal, Deezer i innych za pomocą Bluetooth, AirPlay lub wbudowanego HEOS
 • wbudowane Wi-Fi 2.4GHz oraz 5.0 GHz
 • obsługa aplikacją Marantz AVR dostępną na iOS oraz Android
 • odtwarzanie DSD (2.8/5.6 MHz), FLAC, ALAC i WAV
 • 32-bitowe konwertery C/A AKM AK4458, moduł Marantz HDAM i opatentowany obwód sprzężenia zwrotnego dla maksymalnej jakości i dynamiki dźwięku
 • zestaw aplikacji kalibracyjnych: Audyssey MultEQ XT32, Dynamic Volume i Dynamic EQ, LFC oraz Sub EQ HT
 • hybrydowy zegar redukujący jitter, gwarantujący dźwięk bez zniekształceń

Mocny, dyskretny, wzmacniacz

Wyposażony w dedykowaną, wysokowydajną końcówkę mocy dla każdego kanału, SR6013 jest w stanie zasilić każdy z nich mocą 110W. Dzięki zdolności wysterowania głośników o niskiej impedancji, gwarantowana jest stabilność pracy szerokiej gamy przetworników i zbalansowane brzmienie wysokiej jakości. W trybie auto-eco możliwe jest ograniczanie poboru prądu dzięki wyrafinowanym algorytmom pracującym w czasie rzeczywistym, jednocześnie przy zachowaniu dobrego brzmienia.

Marantz SR6013 - wnętrze

Najnowsze HDMI

Amplituner posiada wejście HDMI na frontowym panelu do szybkiego połączenia z urządzeniem przenośnym, które podobnie jak wszystkie inne wejścia w SR6013, obsługuje pełny standard HDMI2.0b z obsługą HDCP 2.2., 4K Ultra HDR 60Hz, Dolby Vision, HLG, HDR10 i BT.2020. Posiadacze topowych odtwarzaczy Blu-ray, takich jak OPPO UDP-203 czy OPPO UDP-205 skorzystają z pełni możliwości tych urządzeń. Możliwe będzie przesyłanie sygnału najbardziej wymagających filmów w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę wraz z HDR! To także wymarzone warunki dla konsol do gier oraz najnowszych streamerów, takich jak Apple TV 4K. Dedykowane wejście z przodu to także doskonała okazja, aby na szybko podpiąć zewnętrzne urządzenie, takie jak na przykład laptop. Do podłączenia należy używać najlepsze kable hdmi, zdolne przesłać pełny zakres sygnału.

Logo 4K UHD dla Marantz NR1609

Obsługa najnowszych formatów dźwięku obiektowego

Marantz SR6013 to jeden z najtańszych amplitunerów posiadających obsługę dźwięku obiektowego Dolby Atmos. Ta przełomowa technologia wprowadza zupełnie nową warstwę dźwięku, a sposób jej tworzenia nie jest już ściśle przypisany do danego kanału, tak jak miało to miejsce w przeszłości. Tchnienie nowego życia w kino domowe z pomocą Dolby Atmos to jedna z najlepszych i najważniejszych decyzji, jaką można podjąć przy tworzeniu lub modernizacji kina domowego. To rewolucja na miarę przejścia ze stereo na dźwięk dookólny.

Obsługa dźwięku obiektowego

Oczywiście producent zaimplementował także pełne wsparcie dla DTS:X i poprzedników. Całości dopełnia wbudowany system kalibracji, który jeszcze lepiej wpływa na płynące do nas wrażenia. Brzmienie uzyskano dzięki zastosowaniu dyskretnych wzmacniaczy mocy zbudowanych ze starannie dobranych komponentów dla każdego kanału, przy wykorzystaniu opatentowanego obwodu sprzężenia zwrotnego (Current Feedback Circuitry) oraz najnowszej wersji modułu Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module). Czterordzeniowy procesor Cirrus jest wykorzystywany do przetwarzania wszystkich sygnałów cyfrowych, a indywidualna konwersja cyfrowo-analogowa dla każdego kanału wykorzystuje 32-bitowy konwerter AK4458 o wysokiej wydajności. Marantz SR6013, jak na rasowy amplituner kina domowego przystało,  został wyposażony również w dwa optyczne oraz dwa koaksjalne, cyfrowe wejścia audio, a także wiel analogowych wejść, w tym Phono MM.

Łączność HEOS, Bluetooth, Wi-Fi oraz AirPlay

Jeśli amplituner nie zostanie podłączony do systemu sterowania, takiego jak Control4, istnieje możliwość odtwarzania utworów przez Bluetooth, AirPlay lub system HEOS. Użytkownik ma wtedy dostęp do usług strumieniowania, takich jak Spotify, Pandora, TuneIN, Deezer i innych.

Obsługa Spotify Pandora Deezer Tunein
Dźwięk wysokiej rozdzielczości

Pliki audio wysokiej rozdzielczości

Po raz kolejny Marantz pokazuje, że niewielki rozmiar nie jest przeszkodą w implementacji najlepszych istniejących parametrów. SR6013 potrafi zdekodować wysokiej rozdzielczości pliki ALAC, FLAC oraz WAV w jakości do 24-bit/192 kHz. Nie zabrakło także przetwarzania audiofilskiego formatu DSD w rozdzielczości 2.8MHz oraz 5.6MHz. Muzykę można odtwarzać za pomocą frontowego panelu USB lub korzystając z zasobów sieciowych.

Zaawansowany system Audyssey MultEQ XT32

Wyposażony w platynowy zestaw funkcji DSP, SR6013 oferuje automatyczną korekcję dźwięku MultEQ XT32. Za pomocą dołączonego mikrofonu wielokierunkowego, MultiEQ XT32 analizuje poziom wyjścia każdego głośnika, w tym subwooferów, w maksymalnie ośmiu lokalizacjach. Następnie generuje filtry cyfrowe, które optymalizują każdy z kanałów pod kątem prawidłowej odpowiedzi częstotliwości i odpowiedzi w domenie czasowej. Dodatkowo Audyssey Dynamic EQ zapewnia pełną klarowność niezależnie od poziomu głośności, a Audyssey LFC korzysta z zaawansowanych algorytmów psychoakustycznych do pełnego zbalansowania zakresu, w tym głębokich basów. Aplikacja Audyssey MultEQ Editor umożliwia dostosowanie praktycznie każdego parametru według własnego uznania.

Kalibracja Audyssey

Dla kogo?

Marantz SR6013 to bardzo nowoczesny amplituner o doskonałym współczynniku jakości do ceny. Jego przeznaczenie to niewielkie kino domowe, w których można zastosować dodatkową warstwę dźwięku z Dolby Atmos. Ze względu na pełną kompatybilność ze źródłami UltraHD, jest polecany do systemów, w których znajduje się projektor kinowy 4K. Zadowoleni będą też fani wysokiej jakości nagrań, bo amplituner z obsługą plików FLAC i DSD wysokiej rozdzielczości zapewni istotną przewagę nad typowymi, skompresowanymi źródłami. Kino domowe posiadające standardowe ustawienie 5.1 można ulepszyć do nowoczesnego z dźwiękiem obiektowym w konfiguracji 5.1.4 właśnie dzięki takiemu modelowi jak Marantz SR6013.

Specyfikacja techniczna

Tryby SurroundDTS HD Master / DTS:X / DTS Neural:X / DTS Virtual:X / Dolby TrueHD / Dolby Atmos / Dolby Surround
System korekcjiAudyssey MultEQ XT32
Wspierane formatyMP3 / WMA / AAC / FLAC / ALAC / WAV
Moc wyjściowa110W (8 ohm, 20 Hz – 20 kHz, 0.08% dla 2 kanałów)
Wejścia wideo
Wyjścia wideo
8 x HDMI 2.0b
3x HDMI 2.0b
Wejścia audio
Wyjścia audio
5+1, Phono MM, 2x Coaxial, 2x Optical
11.2 z przedwzmacniacza / 9.2 zintegorwane
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary440mm x 388mm x 161mm
Waga12.8 kg