MODEL WYCOFANY – NASTĘPCA DENON AVC-X6700H

AVC-X6500H
CZYLI KROK OD HIGH-ENDU

Nowy model Denona, czyli AVC-X6500H to jeden z najwyższych modeli producenta. Jest przeznaczony dla entuzjastów, chociaż w cenie niemal 12 tys złotych wydaje się niemal okazją przy swoim flagowym bracie, AVC-X8500H.  Tak naprawdę bardzo wiele rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych zaczerpnięto z topowego modelu. Klasyczny wygląd nie rozprasza widza zbędnymi ornamentami, postawiono tutaj na klasyczny, elegancki minimalizm. Poza głównymi dwoma pokrętłami, wszystkie elementy sterujące schowano pod elegancką klapką.

Jednak rzut oka na tylną ściankę AVC-X6500H nie pozostawia złudzeń – to rasowy amplituner kina domowego 11.2 z ogromnymi możliwościami. Obsługuje wszystko, co na tę chwilę można zmieścić w amplitunerze – przez 4K UHD, dźwięk 11.2, integrację z systemami sterowania, aż po obsługę materiałów audio wysokich rozdzielczości i rozbudowane funkcje sieciowe. Nie zabrakło także wyjść na drugą i trzecią strefę w przypadku instalacji multiroom.

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY DŹWIĘK OBIEKTOWY

AVC-X6500H obsługuje funkcje dekodowania dźwięku przestrzennego Dobly Atmos, DTS:X oraz Auro 3D. Możliwe jest osiągnięcie zestawu 11.2 bez zewnętrznego wzmocnienia. Dźwięk obiektowy to rewolucja w sposobie tworzenia i odtwarzania ścieżek dźwiękowych. Dodatkowa warstwa pozwala włączyć do zestawu głośniki sufitowe, dzięki czemu scena wydaje się przestrzenna jak nigdy wcześniej. Każdy kanał posiada dedykowaną końcówkę mocy zdolną wygenerować 150W przy impedancji 8 Ohm, co pozwoli nagłośnić duże pomieszczenie i wypełnić je wysokiej jakości dźwiękiem przestrzennym.

Filmy w najnowszym standardzie Blu-ray 4K UHD w zdecydowanej większości posiadają ścieżkę dźwiękową zrealizowaną w oparciu o Dolby Atmos. AVC-X6500H jest także gotowy na konkurencyjny standard DTS:X, który również znajdziemy w wybranych tytułach Blu-ray 4K UHD. Dźwięk obiektowy to rewolucja na miarę przejścia z klasycznego stereo na wielokanałowy dźwięk dookólny, dlatego ciężko wyobrazić sobie dzisiaj nowoczesną instalację kina domowego bez głośników sufitowych.

Logo Dolby Atmos
Logo Auro 3D
Logo DTS X

PEŁNA OBSŁUGA 4K ULTRA HD

AVC-X6500H został przygotowany do obsługi formatu wideo High Dynamic Range (HDR10). Oferuje również Dolby Vision i HLG (Hybrid Log Gamma). Z takim zestawem funkcji jest przygotowany na wszystkie obecnie wydawane filmy, a także te, które nadejdą w przyszłości. Wszystkie osiem wejść HDMI (w tym jedno z przodu) i trzy wyjścia HDMI posiadają zgodność z standardem HDCP 2.2 oraz najnowszymi specyfikacjami HDMI, w tym wideo 4K Ultra HD 60 Hz, 4:4:4 Pure Colour sub-sampling, High Dynamic Range (HDR) oraz 21:9 video, 3D, jak i zapewnia obsługę BT.2020 pass-through. Do podłączenia powinniśmy użyć kable hdmi 18Gbps.

Takie parametry dają pewność, że wykorzystamy pełny potencjał wszystkich najnowszych urządzeń zgodnych ze standardem UHD, takich jak odtwarzacze Blu-ray, konsole do gier czy nowoczesne przystawki strumieniujące. Płyty UHD Blu-ray 4K będą w stanie przekazać pełnię swoich możliwości, w tym rozszerzoną paletę barw, efekt HDR w pełnej krasie, a nawet obraz o wysokiej ilości klatek na sekundę. To kompletny zestaw, który jeszcze przez wiele lat będzie standardem w kinie domowego sprzętu video.

Denon AVC-X8500H w salonie

AVC-X6500H może poszczycić się zaawansowanym procesorem wideo, dzięki któremu można uzyskać wyższą rozdzielczość wideo z sygnału o niższej rozdzielczości z dowolnego źródła analogowego lub cyfrowego, uzyskując prawdziwe 4K. Dzięki trzem wyjściom HDMI można nawet podłączyć telewizor i projektor w pomieszczeniu głównym, odtwarzając inne treści na ekranie w drugiej strefie. Oznacza to, że Denon AVC-6500H jest tak uniwersalny i kompatybilny, jak to tylko możliwe na dzień dzisiejszy.

Model wyposażono także w funkcję pass-through, dzięki której możliwe jest pozostawienie urządzenia w trybie czuwania, natomiast wciąż przekazywane będą wszystkie sygnały z wejść na wyjścia. Możemy w ten sposób uruchomić dekoder telewizji satelitarnej i cieszyć się obrazem na telewizorze bez konieczności uruchamiania amplitunera wraz z całym zestawem nagłośnienia.

Logo 4K UHD
Logo HDMI
Logo Dolby Vision

ZAAWANSOWANE PRZETWARZANIE DŹWIĘKU

Denon AVC-X6500H został wyposażony w dwa dwurdzeniowe procesory SHARC DSP Griffin Lite najnowszej generacji, które zapewniają wysoką wydajność. Za konwersję cyfrowo – analogową odpowiadją 32-bitowe konwertery AKM AK4490EQ dla wszystkich kanałów. Pozwalają cieszyć się dokładnym, stabilnym dźwiękiem w każdym podłączonym głośniku. Zaawansowane możliwości przetwarzania dźwięku to jednak nie wszystko, bo amplituner potrafi także dekodować ścieżki audio wysokiej rozdzielczości.

Bezstratne pliki ALAC, FLAC i WAV w jakości do 24-bit / 192-kHz, a także audiofilskie DSD 2.8MHz i 5.6MHz nie stanowią dla niego problemu. Oczywiście autorski system HEOS umożliwia przesłanie dowolnego pliku ze smartfona, tabletu czy też lokalnych zasobów sieciowych przechowywanych na urządzeniach typu NAS i dyskach sieciowych. Z poziomu smartfona użytkownicy mogą także kontrolować odtwarzanie serwisów strumieniowych, takich jak Spotify, Tidal, TuneIn czy Deezer. To jeden z najbardziej zaawansowanych systemów dostępnych na rynku.

Procesor SHARC DSP Griffin Lite zamontowany w Denon AVC-X8500H
Logo Hi-res audio
Konwerter cyfrowo-analogowy AKM AK4490EQ

INTEGRACJA AVC-X6500H Z SYSTEMAMI STEROWANIA

Amplituner AVC-X6500H został wyposażony w szereg zaawansowanych funkcji rozszerzonej kontroli oraz kompatybilność z zewnętrznymi i niestandardowymi rozwiązaniami integracyjnymi. Urządzenie posiada certyfikat Control4 SDDP (Simple Device Detection Protocol) do łatwej i szybkiej integracji ze sprzętem automatyki domowej Control4. Nie zabrakło także portu szeregowego RS-232C oraz wejścia zdalnego sterowania na podczerwień (IR) na tylnym panelu, co umożliwia łatwą, zdalną kontrolę z innymi urządzeniami kina domowego.

DLA KOGO?

Denon AVC-X6500H sprawdzi się doskonale w małych i średniej wielkości pomieszczeń, czyli wszędzie tam, gdzie głośniki nie będą miały dedykowanych końcówek mocy. To także jeden z pierwszych na rynku amplitunerów, który może działać w zestawie 11.2. W swojej klasie zapewnia wszystkie możliwe udogodnienia i obsługuje najnowsze formaty audio oraz wideo. Może z powodzeniem służyć za podstawę dobrej jakości systemów kina domowego, które z czasem zostaną rozbudowane i przystosowane do obsługi dźwięku obiektowego.

Bez wątpienia to godny uwagi zestaw kina domowego do naszego salonu, czy pokoju rozrywki.

Specyfikacja techniczna

Tryby SurroundDTS HD Master, DTS:X, DTS Neural:X, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, Dolby Surround, Auro 3D, Multichannel Stereo
System korekcjiAudyssey MultEQ XT32
Wspierane formatyMP3 / WMA / AAC / FLAC / ALAC / WAV / DSD
Moc wyjściowa140W (8 ohm, 20 Hz – 20 kHz, 0.05% dla 2 kanałów)
Wejścia video8 x HDMI 2.0b
Wyjścia video3x HDMI 2.0b
Wejścia audio4 Composite / 3 Component / 6+1 analog / 2 optyczne / 2 koaksjalne
Wyjścia audio11.2 RCA
PołączeniaEthernet / Wi-Fi / Bluetooth
Wymiary (WHD)434 x 235 x 389 mm
Waga14,6 kg