Mechanizm chowający telewizor za rozsuwanym panelem

Future Automation PIC-SPLIT to dwuczęściowy rozsuwany mechanizm ukrywający telewizor za parą paneli na których można zamontować podzielony na dwie części obraz. Mechanizm ten zajmuje minimalną ilość miejsca po rozsunięciu, a więc stanowi idealną alternatywę gdy nie mamy wystarczającej ilości miejsca w pionie lub poziomie na inne mechanizmy pozwalające na ukrycie telewizora za obrazem, takie jak Future Automation PIC oraz PIC-SIDE.

Wbudowane silniki rozsuwają panele szybko i cicho, ukazując telewizor, który wcześniej zasłaniały, a zintegrowany w PIC-SPLIT inteligentny system nadzoruje ruch paneli, aby rozsuwały i zasuwały się w pełnej synchronizacji. Na rozsuwane panele mechanizmu PIC-SPLIT można zamontować posiadane obrazy. Istnieje również możliwość zamówienia mechanizmu wraz z gotowymi ramami obitymi w płótno z nadrukami wybranymi przez klienta.

Klasa produktu: High End

Seria PIC-SPLIT zawiera 4 modele: PIC-SPLIT1 – PIC-SPLIT4
Model podstawowy kosztuje 25 400 zł brutto

Rozsuwany panel zakrywający telewizor – wybór modeli

Mechanizm PIC-SPLIT dostępny jest w czterech standardowych wersjach różniących się maksymalnym rozsunięciem paneli oraz maksymalnym obciążeniem panelu.

PICSPLIT1 nadaje się do użycia z telewizorem o maksymalnej przekątnej 42”, rozsuwa się na maksymalnie 1150mm, a maksymalne obciążenie panelu nie może przekroczyć 10kg.

PICSPLIT2 to mechanizm do współpracy z telewizorami o przekątnej do 55”, maksymalne rozsunięcie paneli wynosi 1400mm, maksymalne dopuszczalne obciążenie panelu to 10kg.

PICSPLIT3 jest mechanizmem współpracującym z telewizorem nie większym niż 65”, panele mogą się rozsunąć maksymalnie na 1650mm, dopuszczalne obciążenie panelu wynosi 15kg.

PICSPLIT4 to system obsługujący telewizory do 75”, rozsunięcie paneli wynosi maksymalnie 1800mm, maksymalne obciążenie panelu nie powinno przekroczyć 15kg.

Na specjalne zamówienie dostępny jest również mechanizm PICSPLIT-BESPOKE, którego rozmiary mogą być dostosowane do konkretnych potrzeb klienta. Potrzebujesz rozsuwany obraz chowający ekran o przekątnej ponad 75 cali, nie ma problemu !

PIC-SPLIT – Perfekcyjnie wykonany zmechanizowany schowek za obrazem

System rozsuwanych paneli Future Automation PIC-SPLIT posiada wbudowaną izolację drgań, która w połączeniu z płynną pracą silników oraz obniżoną prędkością startu oraz zakończenia ruchu zapewnia eleganckie i płynne przejście między obrazem a telewizorem. Wyrafinowany system elektroniczny zapobiega „przytrzaśnięciu palców” między zamykającymi się panelami sprawiając, że mechanizm PIC-SPLIT nadaje się do użycia nie tylko w firmach czy środowisku komercyjnym, ale również w Twoim domu.

PIC-SPLIT to również świetny sposób na ukrycie we wnęce za obrazem elektroniki AV lub innych przedmiotów użytku domowego. Chciałbyś w gustowny sposób ukryć sejf w swoim biurze, a może interesuje Cię barek z ulubionymi trunkami ukryty na szczególne okazje, mechanizm PIC-SPLIT daje Ci takie możliwości.

Mechanizm PIC-SPLIT – możliwość integracji w systemach domowej automatyki

Mechanizm zasłaniający telewizor PIC-SPLIT dzięki zastosowaniu złącza RS232 oraz styków bezpotencjałowych ma możliwość integracji w popularnych systemach domowej automatyki takich jak Control 4. Istnieje również opcja obsługi systemu za pomocą uniwersalnego pilota, dzięki możliwości uczenia się kodów IR.

Telewizor w kuchni zamontowany na uchwycie uchylnym Future Automation

Jeśli zainteresowały Państwa rozwiązania pozwalające na ukrycie telewizora w domu – zapraszamy do zapoznania się z naszym wpisem na blogu “Ciekawe instalacje – Henri – Villa Grand Prix House” w którym opisujemy instalację zrealizowaną we Francji przy wykorzystaniu mechanizmów maskujących telewizory oraz wielu innych nowoczesnych technologii.

Kolejny przykład na mechanizmy i systemy służące do maskowania telewizorów w naszych salonach. Ponieważ możliwości i sposobów na ukrycie telewizora jest bardzo wiele – zachęcamy do przeczytania naszego wpisu na blogu pod tytułem: “Ciekawe instalacje – mechanizmy do TV