Ekstremalny, najmocniejszy
subwoofer do referencyjnych kin

Procella V21 to unikatowy “generator basu” zaprojektowany i stworzony pod kątem wymagań dużych i bardzo dużych salek kinowych, prywatnych kin oraz studiów nagrań. Wyposażony aż w 2 ogromne 21-calowe woofery zdolne do odtworzenia najniższych rejestrów ścieżki filmowej i muzycznej. Konstrukcja pasywna w pełni zamknięta zestrojona w taki sposób, aby subwoofer kinowy był w stanie przetwarzać dźwięki o częstotliwości 18 Hz przy ekstremalnie wysokim ciśnieniu akustycznym (142 dB w szczycie).

Nietypowa konstrukcja w układzie V – zwiększa wydajność, obniża zniekształcenia i poprawia przekaz transjentów.

Ekstremalnie wysoka skuteczność wynosząca 106 dB może wytworzyć sygnał akustyczny na poziomie maksymalnym aż 145 dB! bez jakiejkolwiek kompresji i zniekształceń.

Źródłem niezwykłej głośności tego “suba” jest gigantyczna 4.5″ cewka pozwalająca osiągnąć wysoki poziom ciśnienia dźwięku SPL dla najniższych częstotliwości, ledwo słyszanych przez ludzkie uszy. To wszystko oznacza, że mamy do czynienia z nowym wzorcem wśród subwooferów, dla którego konkurencję stanowi tylko grzmot, występujący w naturze…

Największy i najpotężniejszy subwoofer – 81 kg!

V21 to największy i najmocniejszy subwoofer na rynku!
Pracuje w oparciu o 2 głośniki 21-calowe zamknięte w potężnej 255 litrowej obudowie. Ten zestaw basowy waży aż 81 kg! A mówimy o konstrukcji pasywnej – bez sekcji zasilania oraz jej zabezpieczeniu wewnątrz obudowy. W odróżnieniu od płytkich subów typu Procella P18 (chociaż to i tak “potężny subwoofer“), czy P15-FP zarówno V21 jak i V18 mają znacznie większe obudowy. Wstawienie ich w zabudowę kinową typu baffle wall jest już nie lada wyzwaniem, Głębokość V21 wynosi aż 67 cm, przy ponad 100 cm szerokości. To największy subwoofer w ofercie producenta.

Procella Audio V21 identycznie jak pozostałe subwoofery w ofercie producenta mają 2 główne zadania:

  • zapewnić najbardziej autentyczny przekaz muzyczny z możliwych
  • dostarczyć odpowiednią ilość ciśnienia akustycznego do miejsc odsłuchowych

Aby to było możliwe musi być zachowana odpowiednia proporcja pomiędzy mocą a precyzją przetwarzania, oraz rezygnacja z „upiększenia” brzmienia podbiciem poziomu częstotliwości basowych kosztem szczegółowości i dynamiki. Subwoofer ma uzupełniać tak bardzo cenione, klarowne i transparentne brzmienie zestawów głośnikowych Procella Audio o częstotliwości z zakresu niskiego i najniższego pasma.

Najmocniejszy subwoofer

Jeśli do naszego kina chcemy nabyć najmocniejszy subwoofer, potężnego suba, który jest w stanie nie tylko zejść bardzo nisko, ale jednocześnie dostarczyć bardzo wysokie ciśnienie w najniższych rejestrach – trudno znaleźć lepszy zestaw. To prawdopodobnie jeden z największych komercyjnych “generatorów basu” jakie możemy nabyć do sali kinowej.

Ten olbrzym dostarcza ciśnienia na poziomie 145 dB. To mniej więcej poziom hałasu jaki generuje odrzutowiec podczas startu z odległości 25m! To już subwoofer którego stosowanie w kinie musi być przemyślane i to nie tylko pod kątem jego rozmieszczenia i korekcji, ale również ustawienia odpowiednich limiterów głośności.

Do napędzenia tego “potwora” producent poleca najpotężniejszą końcówkę mocy DSP DA5000-DSP, która dostarcza do V21 moc 5000W (2x 2500W). Na szczególny szacunek zasługuje umiejętność oddania bardzo niskich rejestrów (18 Hz) przy jednocześnie bardzo wysokim poziomie ciśnienia SPL (142 dB w szczycie). Wystarczy spojrzeć na te parametry aby szybko dojść do wniosku że to prawdopodobnie najpotężniejszy subwoofer komercyjny.

Kto powinien się zainteresować V21?

Procella V21 powinna zainteresować najbardziej osoby które:

  • posiadają sporej wielkości pomieszczenia kinowe – powyżej 80m3
  • szukają ekstremalnych wrażeń kinowych
  • poszukują najniżej schodzącego subwoofera
  • posiadają już subwoofery które pracują w wyższych częstotliwościach i chcieliby aby V21 odpowiadał jedynie za dolne rejestry basu
  • szukają najlepszego subwoofera

Jeśli należysz do grona szczęśliwców, którzy dysponują odpowiednim pomieszczeniem i środkami, które możesz przeznaczyć na najlepszy subwoofer – z całą pewnością na poważnie podchodzisz do zagadnienia budowy sali kinowej. W takim przypadku zachęcamy do kontaktu i rozpoczęcia rozmów na temat projektu sali kinowej.

Specyfikacja techniczna

Pasmo przenoszenia-3dB @18 Hz
Maksymalne SPL145dB @50 Hz
Komponenty2x 21 calowy głośnik z 4,5 calową cewką w obudowie zamkniętej o objętości 255 litrów
Skuteczność106dB (1m/1W)
Wzmacniacz rekomendowanyProcella Audio DA5000 2x2500W
Waga81 kg
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość)600mm x 1050mm x 670mm