Premiera 2022 – laserowe projektory kinowe Sony

Premiera 2022 – laserowe projektory kinowe Sony

Premiera 2022 – laserowe projektory kinowe Sony 1200 900 Cinematic

Sony VPL-XW7000ES i VPL-XW5000ES – 2 nowe, najbardziej kompaktowe projektory laserowe 4K — źródło intensywnych wrażeń wizualnych w domu

Firma Sony wprowadza do oferty dwa projektory laserowe SXRD 4K z najmniejszym na świecie※1, 0,61-calowym panelem SXRD o natywnej rozdzielczości 4K (3840 × 2160). Nowe, kompaktowe modele odznaczają się wysoką rozdzielczością i kontrastem, dzięki czemu tworzą najlepsze warunki do oglądania w domu. Nowy system optyczny o szerokim zakresie dynamiki i technologia TRILUMINOUS PRO™ gwarantują niezrównany obraz 4K HDR na dużym ekranie. Najlepsze w tej klasie sprzętu procesory Sony „X1™ Ultimate for projector”, oparte na technologii telewizorów BRAVIA® i zoptymalizowane do użytku w projektorach, umożliwiły wprowadzenie funkcji Dynamic HDR Enhancer i Object-based Super Resolution. Rozszerzają one zakres dynamiki i zwiększają wyrazistość obrazu, tworząc lepsze wrażenia wizualne.

Sony VPL-XW7000ES

VPL-XW7000ES to zaawansowany projektor laserowy HDR o natywnej rozdzielczości 4K i wyjątkowej jasności – 3200 lm. Ten nowy model jest doskonałą propozycją dla miłośników filmów, sportu i gier. Funkcja Live Colour Enhancer zapewnia znakomity, żywy obraz nawet w jasnym salonie. W nowym obiektywie Advanced Crisp Focused (ACF) o średnicy 70 mm zastosowano przednią soczewkę asferyczną oraz szybujący układ soczewek ostrości. W rezultacie obraz na dużym ekranie jest wyjątkowo wyraźny i szczegółowy.

Sony VPL-XW5000ES

W ramach linii projektorów do kina domowego Sony pojawi się również laserowy model VPL-XW5000ES o jasności 2000 lumenów. Poza wyższym kontrastem i rozdzielczością wyróżnia go o 30% mniejszy pobór energii w przeliczeniu na jeden lumen oraz wysoko wydajny system przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym Object-based HDR remaster. Technologia TRILUMINOS PRO w serii XW pozwala wyświetlić ponad miliard kolorów i pokrywa 95% przestrzeni barw DCI-P3.

biały projektor Sony 4k XW5000

“Już od 50 lat dostarczamy klientom najwyższej jakości projektory będące źródłem intensywnych przeżyć i rozrywki” — mówi Christopher Mullins, menedżer produktów do kina domowego w Sony Professional Displays & Solutions. — “Nasze projektory SXRD o natywnej rozdzielczości 4K są liderami tego rynku już od ponad dekady. Cieszymy się, że w ofercie pojawią się teraz najbardziej kompaktowe na świecie projektory laserowe o dużej jasności. Ich wyrafinowany design pasuje do wielu domowych wnętrz, a nowa, zaawansowana konstrukcja zwiększy wygodę użytkowania zarówno w dedykowanych pomieszczeniach, jak i salonach oświetlonych światłem dziennym. Nowe modele świadczą o naszym ciągłym dążeniu do opracowywania produktów, które zapewnią widzom nadzwyczajne wrażenia i z każdą generacją będą zyskiwać coraz większy potencjał.”

Porównanie do starszej serii

W porównaniu z modelem VPL-VW790ES projektor laserowy 4K Sony VPL-XW7000ES jest o 20% mniejszy i 30% lżejszy, a VPL-XW5000ES — o 30% mniejszy i 35% lżejszy. Oznacza to, że nowe produkty są najbardziej kompaktowymi na świecie projektorami laserowymi HDR o natywnej rozdzielczości 4K przeznaczonymi do domu. Ich wyrafinowana, kompaktowa stylistyka wpisuje się w różne rodzaje domowych pomieszczeń.

Tak jak w poprzednich modelach użytkownik może włączyć tryb zmniejszający opóźnienie sygnału wejściowego. Zauważalnie przyspiesza on reakcje na zmiany sygnału, zapewniając graczom nie tylko fantastyczną jakość i szczegółowość obrazu, lecz także najlepsze możliwe wrażenia. Nowa seria XW obsługuje sygnały wejściowe 2K 120 Hz z opóźnieniem 13 ms.
Projektory Sony VPL-XW7000ES i VPL-XW5000ES zastąpią wszystkie lampowe modele do kina domowego, a także VPL-VW790ES. Modele VPL-VW890ES, VPL-VW5000ES i VPL-GTZ380 pozostają w ofercie.

Projektor Sony VPL-XW7000ES i Sony VPL-XW5000ES — wspólne cechy i funkcje

panel sxrd sony

Panel SXRD 0,61″

Najmniejszy na świecie, 0,61-calowy panel SXRD o natywnej rozdzielczości 4K — oba modele mają rozdzielczość 4K (3840 × 2160). Wyświetlany obraz składa się więc z 8,3 miliona pikseli, co nadaje mu wyjątkowy realizm. Bogactwo czerni, gładkość obrazu i dobra widoczność ruchu pozwalają wyświetlać zapierające dech kolory z większą ilością odcieni i bogatszymi fakturami niż w standardowych systemach projekcyjnych.

Szeroki zakres dynamiki

System optyczny o szerokim zakresie dynamiki — wysoki kontrast i rozdzielczość uzyskiwane dzięki nowemu systemowi optycznemu o szerokim zakresie dynamiki zapewniają najwspanialsze wrażenia wizualne. Odbijająca światło warstwa krzemowa w panelu Native 4K SXRD zwiększa trwałość i zapewnia większą kontrolę nad światłem, a w rezultacie dokładną reprodukcję cieni i czerni.

projektory sony dynamika
efekt hdr w kinie SOny

Efekt HDR w projektorach Sony

Dynamic HDR Enhancer — duża moc obliczeniowa procesora X1™ Ultimate połączona z nowym systemem regulacji mocy lasera w obu modelach dodatkowo zwiększa kontrast. W rezultacie jasne sceny w obrazie HDR stają się jeszcze jaśniejsze, a ciemne — ciemniejsze. Nowa technologia Object-based HDR remaster zwiększa efektywność przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym poprzez analizę obiektów w poszczególnych klatkach i zapewnia niezrównany obraz HDR z każdego źródła.

Rzutnik Sony VPL-XW7000ES  – unikalne cechy i funkcje

obiektyw projektory Sony

Obiektyw Advanced Crisp Focus (ACF)

Obiektyw Advanced Crisp Focus (ACF) — zapewnia kryształową czystość i wyrazistość obrazu na całym ekranie. Przednia soczewka asferyczna o średnicy 70 mm rozszerza obszar ostrości 4K, poprawiając widoczność obrazu. Dzięki szybującemu układowi soczewek ostrości obraz nie ulega zniekształceniom w całym zakresie odległości projekcji. Szkło o bardzo małej dyspersji pozwala z kolei uniknąć przekłamań barw.

Zwiększona intensywność barw

Live Colour Enhancer — nowa funkcja Live Colour Enhancer w projektorze Sony VPL-XW7000ES zwiększa intensywność barw bez niepożądanych efektów w nasyceniu odcieni skóry itp. Mniejszy wpływ na środowisko naturalne
Firma Sony głęboko angażuje się w zmniejszanie własnego wpływu na środowisko naturalne. W nowej serii XW wprowadzono szereg rozwiązań służących zrównoważonemu rozwojowi, nie rezygnując jednak z eleganckiej stylistyki, najnowocześniejszych technologii i przystępnej ceny.

intensywność kolorów

porównaniu z poprzednim modelem VPL-VW790ES ilość plastiku w obudowie projektora VPL-XW7000ES zmniejszyła się o 30%, a ilość materiałów opakowaniowych — o 15%. Projektor Sony VPL-XW5000ES, mający aż 2000 lumenów jasności, zużywa o 30% mniej energii. Oba modele są wyposażone w niezawierające rtęci, laserowe źródło światła.
Seria XW stanowi potwierdzenie, że firma Sony pragnie zapewniać swoim klientom intensywne wrażenia. Nowe projektory będą dopełnieniem stale powiększanej oferty monitorów Sony.

CINEMATIC