Niewidzialne kino – czyli przykładowe zestawy nagłośnienia kinowego

Niewidzialne kino – czyli przykładowe zestawy nagłośnienia kinowego

Niewidzialne kino – czyli przykładowe zestawy nagłośnienia kinowego 1920 1080 Cinematic

Niewidzialne kino domowe

Termin “kino domowe” zwykle kojarzy nam się z zestawem 5 głośników ustawionych w pomieszczeniu dookoła siedziska – trzy z przodu, dwa z tyłu, a towarzyszy im przeważnie dodatkowy przetwornik niskotonowy, tzw. subwoofer. Wielu z nas nie potrafi już sobie wyobrazić oglądania filmu bez dźwięku przestrzennego, bo doświadczenia płynące z głębokiego, dookólnego dźwięku potrafią całkowicie zmienić odbiór produkcji.  Niestety kino domowe ma jedną istotną wadę – wymaga sporo miejsca i wizualnie nie zawsze pasuje do wnętrza. Jednym z największych wyzwań w nowoczesnych salonach jest ukrycie elektroniki, która niejednokrotnie swoim rozmiarem i wyglądem przytłacza subtelne wykończenie. Rozwiązaniem tych problemów może być niewidzialne kino domowe. Brzmi nieprawdopodobnie? To żadna magia, a najnowocześniejsza technologia ukrytych głośników. Pełne wrażenia kinowe połączone z dźwiękiem, który dochodzi do nas prosto ze ścian!

Poniżej prezentujemy 3 przykładowe konfiguracje kina domowego opartego o niewidzialne głośniki Amina.

Zestaw I – niewidzialna konfiguracja 5.1 high-end

Zestaw kina domowego oparty o niewidoczne głośniki Amina Edge7 oraz ukryty Subwoofer Amina ALF120. Edge7 to największy i najbardziej zaawansowany głośnik przeznaczony do montażu w płycie gipsowo-kartonowej, który charakteryzuje się ogromną skutecznością 93 dB, która przewyższa wiele dedykowanych do kin domowych głośników stacjonarnych! Subwoofer można ukryć nie tylko w ścianie G-K, ale także w wielu innych miejscach, w których zapewniony będzie swobodny przepływ powietrza. Jeśli mamy możliwość zamontowania płyt G-K i chcemy niewidzialne kino domowe wysokiej klasy, połączenie głośników Amina Edge7 wraz z subwooferem Amina ALF120 da nam najlepszy możliwy dźwięk.

Cena zestawu to około 48 000 złotych brutto.*

Zestaw II – niewidzialna konfiguracja 5.1 z wysokiej półki

Zestaw kina domowego przeznaczony do montażu w innych powierzchniach niż płyta gipsowo-kartonowa. Oparty o niewidzialne głośniki Mobius5 oraz ukryty subwoofer Amina ALF80. Główną zaletą zestawu jest możliwość integracji z niemal dowolnym wnętrzem – seria Mobius została zaprojektowana do pracy z wieloma materiałami pokrywającymi, takimi jak gips, gładź, skóra czy drewno. Oczywiście zaimplementowano tutaj wszystkie technologie, z których słyną głośniki Amina, takie jak OptiDamping, OptiDrive oraz RRE. Seria 5 charakteryzuje się nieco niższą dynamiką niż seria 7, ale głośniki wciąż osiągają imponujące 86dB. W zestawie znajdziemy również ukryty subwoofer Amina ALF80, który podobnie jak ALF120 może zostać ukryty w innym miejscu niż za ścianą.

 

Cena zestawu opartego o głośniki Mobius5 to około 35 500 zł brutto.*

Zestaw III – niewidzialna konfiguracja 5.1 ze średniej półki

Podobnie jak poprzedni zestaw, ten wykorzystywany będzie głównie w pracy z powierzchniami takimi jak gips, gładź, skóra i drewno, ale także tapety i laminat wysokociśnieniowy. W tym wypadku zostawiamy głośniki Mobius5 jako kanały lewy i prawy, natomiast jako centralny wykorzystujemy Amina iQ3. Z tyłu ulokujemy głośniki Amina iQ1. Zachowujemy jednak bardzo wysokiej klasy ukryty subwoofer Amina ALF80. W porównaniu do poprzednich zestawów mamy do dyspozycji nieco mniejszą skuteczność i dynamikę, a także nieco mniejsze pasmo przenoszenia głośników serii iQ3 oraz iQ1 w stosunku do Mobius. Wciąż jest to zestaw bardzo wysokiej klasy, mogący śmiało konkurować ze stacjonarnymi głośnikami, a przy tym wciąż pozostaje całkowicie niewidoczny!

Cena zestawu to około 23 800 zł brutto.*

*Ceny uzależnione od aktualnego kursu walut oraz cennika producenta. Nie zawierają urządzeń elektronicznych takich jak amplituner, czy odtwarzacz płyt.

CINEMATIC