Niewidzialne nagłośnienie – głośniki do systemów multiroom i stereo

Niewidzialne nagłośnienie – głośniki do systemów multiroom i stereo

Niewidzialne nagłośnienie – głośniki do systemów multiroom i stereo 1920 1078 Cinematic

Niewidzialne głośniki

Multiroom to określenie, które ostatnio nabrało wielkiej mocy i staje się coraz popularniejsze w naszych domach. Muzyka towarzyszyła nam od dawna, jednak dzięki rozwojowi Internetu i serwisów strumieniujących, obecnie jest łatwiej dostępna niż kiedykolwiek wcześniej. Łatwa kontrola za pomocą smartfonu czy dedykowanych ekranów sprawia, że dosłownie w kilka sekund jesteśmy w stanie odtworzyć jeden z milionów utworów. Najnowszy trend sprawia, że chcemy muzykę zabrać ze sobą do każdego pomieszczenia – do kuchni, salonu, łazienki, sypialni, a nawet na taras i na dwór. Niestety w wielu nowoczesnych (problem również istnieje w klasycznych) wnętrzach problemem staje się dobór takich głośników, które nie będą ingerowały we wnętrze. Ich obecność przez wielu estetów jest wręcz niepożądana. Jak więc sprawić, aby w naszych domach rozbrzmiewała muzyka, ale urządzenia z których dźwięk się wydobywa pozostawały niewidoczne? Najbardziej naturalnym i prosty rozwiązaniem są niewidzialne głośniki. To specyficzny typ głośników, które można całkowicie ukryć za tapetą, tynkiem, fornirem itp.

Poniżej przedstawiamy przykładowe zestawy niewidzialnych głośników do systemów multiroom i stereo. Warto odnotować, że bardzo często mianem głośniki ukryte określa się rozwiązania instalacyjne, głośniki do montażu w suficie podwieszanym lub w ścianach. Różnica polega jednak na tym, że typowe rozwiązania instalacyjne pozostawiają widoczne maskownice, które ukrywają i maskują głośniki. Głośniki niewidzialne z kolei, jak sama nazwa wskazuje są ZUPEŁNIE niewidoczne dla osób znajdujących się w pomieszczeniu. Nawet najbardziej wprawne oko fachowca nie będzie w stanie wykryć, “czy” i “gdzie” jest zamontowane nagłośnienie… O samym montażu głośników dowiecie się więcej z naszego artykułu – “jak ukryć głośniki w salonie

Zestaw I – dwa niewidzialne głośniki Amina Mobius7

Zestaw złożony z niewidocznych głośników Amina Mobius7 przeznaczony dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy cenią sobie estetykę całkowicie niewidocznych głośników, a przy tym oczekują najwyższej jakości dźwięku. Przetworniki Amina Mobius7 pozwalają na montaż w bardzo dużej gamie technik, bo za materiał pokrywania może służyć drewno, skóra, gips, gładź, a także tkanina oraz tapeta. Dzięki specjalnej ramie montażowej mamy możliwość montażu w bardzo wielu materiałach, stąd zestaw Mobius7 jest wykorzystywany wszędzie tam, gdzie estetyka wnętrza gra pierwsze skrzypce.

Zestaw składa się z:

  • 2x głośnik Amina Mobius7
  • 2x Filtr głośnikowy APUi
  • 2x Rama montażowa BackBoxCV
  • 2x Siatka montażowa Amina

Cena zestawu to 18 900 zł brutto.
(Uwaga: cena może się nieco różnić w zależności od aktualnych kursów walut i oferty producenta)

Zestaw II – dwa głośniki niewidoczne Amina Edge7

Głośniki niewidoczne z serii Amina Edge7 to najlepsze rozwiązanie jeśli chcemy je umieścić w płycie gipsowo-kartonowej.  Dzięki konstrukcji przystosowanej specjalnie do osadzenia w płycie GK, możliwe było zoptymalizowanie parametrów pracy do tego materiału, co skutkuje wybitną dynamiką na poziomie 93dB. Ten typ głośników sprawdzi się wszędzie tam, gdzie możemy pozwolić sobie na instalację płyt gipsowo kartonowych, bo ich wykorzystanie pozwoli na osiągnięcie najlepszych na rynku parametrów wśród niewidzialnych głośników. Z powodzeniem mogą też posłużyć za dedykowany zestaw stereo, którego w ogóle nie widać w pomieszczeniu!

Zestaw składa się z:

  • 2x Amina Edge7
  • 2x Filtr głośnikowy APUi
  • 2x Rama montażowa BackBoxCV

Cena zestawu to 15 800 zł brutto.

Zestaw III – dwa niewidzialne głośniki Amina Edge5

Niewidzialne głośniki Amina Edge5 charakteryzują się wybitną jakością dźwięku, jednak w bardziej przystępnej cenie, niż więksi bracia – Amina Edge7. Mamy tu nieco mniejsze pasmo przenoszenia w dolnym zakresie oraz nieco niższą dynamikę (90dB w Edge5 w porównaniu do 93dB w Edge7), jednak z powodzeniem mogą zostać zastosowane w instalacjach multiroom, szczególnie w pomieszczeniach, w których rzadziej odtwarzamy muzykę. Amina Edge5 to wciąż poziom jakościowy nieosiągalny dla typowych głośników ukrytych.

Zestaw składa się z:

  • 2x Amina Edge5
  • 2x Filtr głośnikowy APUi
  • 2x Rama montażowa BackBoxCV

Cena zestawu to 10 200 zł brutto.

CINEMATIC