Test Arcam AVR850 – recenzja Reference Home Theater

Test Arcam AVR850 – recenzja Reference Home Theater

Test Arcam AVR850 – recenzja Reference Home Theater 1100 733 Cinematic

Amplituner klasy high-end Arcam AVR850 – recenzja Reference Home Theater

Amplituner kina domowego Arcam AVR850 jest bardzo wyrafinowanym urządzeniem, który z sukcesem nagłośni najlepsze systemy kina domowego odpowiadając za rasowe, kinowe granie oraz odsłuchy stereo. Dowodem na to stwierdzenie jest chociażby opinia prasy branżowej.

Tym razem amerykański portal referencehometheater.com przyglądnął się dokładnie temu niezwykłemu amplitunerowi.

Oto co sądzi o nim redakcja:

Za największe atuty uznano: „Masakrująco dobra sekcja zasilająca z najwyższej klasy systemem korekcji akustyki pomieszczeń odsłuchowych”

Za wady: „Parametryzacja urządzenia jest dość skomplikowana i najlepiej ją pozostawić profesjonalistom. Brakuje również niektórych funkcji związanych ze streamowaniem muzyki.”

recenzja amplitunera Arcam AVR850

Podsumowanie:

„ AVR850 jest prawdziwym high-endem w segmencie amplitunerów kinowych. Osoby zainteresowane docenią wzmacniacze klasy G Arcama, sprzężone z technologią korekcji Dirac Live. Oznacza to, że użytkownik może uzyskać bardzo wysoką jakość, bez uciekania się do zakupu zestawu dzielonego.”

„Dirac z lekkością pokonuje system Audyssey XT32 i Audyssey Professional, kombinacją jaką używam na co dzień w swoim pomieszczeniu odsłuchowym na procesorze Marantz AV8801. Pod każdym aspektem Dirac jest znacząco lepszy. Wszystkie dźwięki wydają się być bardziej zwarte i czystsze z Dirac. Mam nadzieję że technologia się rozpowszechni i stanie bardziej popularna, ponieważ rezultaty jakie udało mi się osiągnąć istotnie przewyższały wszystko co dotychczas gościło w moich rękach.

Arcam AVR850 klasa G

Kombinacja Dirac / Klasa G wzmacniaczy nie tylko lśniła podczas filmów. Znakomicie pracowała podczas słuchania muzyki. Niezależnie, czyu słuchałem rock, czy folk – te 2 elementy technologiczne znakomicie ze sobą współgrały. Należy dodać, że AVR850 był bardzo łaskawy również dla gorzej nagranych materiałów.”

„Amplituner AV AVR850 robi duże wrażenie. Kombinacja high-endowych końcówek mocy i najlepszego na rynku systemu korekcji akustyki oznacza, że jest to wyjątkowe urządzenie o znakomitym dźwięku. Jeśli jesteś zainteresowany najwyższą jakością, ale nie chcesz się bawić w systemy dzielone, AVR850 musi być wzięty pod uwagę. […] Urządzenie jest bez wątpienia drogie, ale uważamy, że jest bardzo interesującą propozycją.”

Potwierdzamy opinię redakcji, naszym zdaniem Arcam AVR850 to najlepszy amplituner kina domowego w swojej klasie cenowej.

„Jeśli szukasz sprzętu napakowanego bajerami, z błyszczącymi i migającymi wyświetlaczami, to z całą pewnością nie jest sprzęt dla Ciebie. Jeśli jednak twoim priorytetem jest najwyższa jakość dźwięku zarówno w kinie jak i muzyce – to jest to sprzęt dla Ciebie.”

„Podsumowując. Jeśli chcesz posiadać amplituner z Dolby Atmos i DTS:X na pokładzie i szukasz najlepszego rozwiązania, to najprawdopodobniej już go znalazłeś.”

Przeczytaj obszerne fragmenty – test amplitunera kinowego Arcam AVR850 w Home Cinema Choice

CINEMATIC