Procella Audio i JVC na AVS2019

Procella Audio i JVC na AVS2019

Procella Audio i JVC na AVS2019 820 600 Cinematic

Cinematic na AVS2019

Tegoroczna (2019) edycja Audio Video Show miała miejsce tradycyjnie w Warszawie w okresie 6-8 listopada. W tegorocznej edycji połączyliśmy siły wspólnie z firmą Av.net oraz Cinema Pro, aby móc zaprezentować naszym gościom system kinowy klasy premium. Celem pokazu było uzmysłowienie wszystkim zwiedzającym, że mogą w domowym zaciszu cieszyć się jakością obrazu i dźwięku, której nie zaznają w tradycyjnych kinach komercyjnych. Stworzyliśmy pokój kinowy o który stał się marzeniem dla wielu kinomaniaków.

Nasz system kinowy powstał w oparciu o ekran projekcyjny Screen Research o szerokości 330 cm w podstawie i formacie 1.78:1. Oczywiście wyposażony w powierzchnię transparentną akustycznie umożliwiającą montaż głośników za ekranem. Za nim znalazły się 3 zestawy głośnikowe Procella Audio P8, które zapewniły dynamikę i czystość dźwięku na najwyższym poziomie. Na ścianie ekranowej znalazły się również 2 subwoofery aktywne Procella Audio P15A, każdy z 15 calowym głośnikiem niskotonowym.

Nasz ekran rozświetlał genialny projektor kinowy JVC DLA-RS3000, który został wyposażony w najnowsze oprogramowanie pozwalające na wyświetlenie efektu HDR w znacznie bardziej zaawansowany i efektowny sposób niż było to dotychczas możliwe. Efekty HDR wyglądają bardziej realnie i intensywnie.

rozpakowanie sprzętu kinowego

Dźwięk kinowy

Na ścianie frontowej zainstalowaliśmy 2 subwoofery aktywne Procella Audio P15A podłączone do procesora DSP rozdzielającego sygnał oraz wyrównującego poziomy, opóźnienia, charakterystykę częstotliwościową. Zestawy przednie zostały podłączone pod końcówki mocy zapewniające odpowiednią dawkę prądu, który zestawy Procella uwielbiają.

projektory JVC kinowe

Kalibracja dźwięku

Z racji na bardzo ograniczone możliwości w zakresie przygotowania pomieszczenia nie mogliśmy sobie pozwolić na komfort profesjonalnej kalibracji audio w pełnym zakresie. Wykonaliśmy podstawowe pomiary i weryfikacje zakończone finalnie kalibracją Dirac. Zmodyfikowaliśmy krzywą do warunków pomieszczenia i uwzględniliśmy specyfikę wykorzystanego zestawu nagłośnienia kinowego.

salka kinowa AVS

Kalibracja obrazu

Drugim etapem była kalibracja obrazu. Nowe oprogramowanie projektora JVC DLA-RS3000 zostało zweryfikowane w praktyce a na koniec skalibrowane zgodnie z procedurami ISF. Obraz zachwycał nie tylko swoją głębią i przestrzennością, która od razu wychodziła na pierwszy plan. Na uwagę zasługiwała jasność, która pozwoliła na bezproblemową pracę z ekranem o podstawie 330 cm. Obraz był jasny i dynamiczny, a efekty HDR wyskakiwały wręcz z ekranu podczas prezentacji.

kalibracja projektora AVS

Efekt kina

Podczas wystawy frekwencja dopisywała i przez większość czasu nasza salka pękała w szwach. Goście przychodzili i chwalili niesamowitą przestrzenność i dynamikę systemu. Większość nie była w stanie uwierzyć, że system 5.1 może zapewnić tak realistyczne wrażenie przestrzeni i trójwymiarowości sceny dźwiękowej. Najwięcej osób jednak było pod wrażeniem czystości i dynamiki systemu. Do pokazu wykorzystywaliśmy filmy akcji obfite w sceny pościgów i strzałów, a te brzmią niesamowicie na prawdziwym systemie nagłośnienia kinowego. Pociski wydawały się wręcz wyskakiwać zza ekranu.

wielki ekran w domu

Projektor JVC DLA-RS3000

Projektor DLA-RS3000 wyciąga każdy detal i niuans z wyświetlanego materiału video. Obraz wygląda niesamowicie na sprzęcie tej klasy. Goście byli pod niesamowitym wrażeniem ostrości i czystości obrazu. Postacie z filmu “Lucy” sprawiały wrażenie jakby chciały wyjść z ekranu i oderwać się od niego. Każdy, nawet najdrobniejszy element skóry, cery, czy też ubrania bohaterów ekranowych obfitował i eksplodował ilością detali.

jak wygląda kino

Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas odwiedzili podczas wystawy AVS2019. Zachęcamy państwa do kontaktu z naszą firmą, aby móc stworzyć podobne zjawisko i efekt w państwa domach.

CINEMATIC