Referencyjny pokaz Dolby Atmos – Procella Audio ISE 2019

Referencyjny pokaz Dolby Atmos – Procella Audio ISE 2019

Referencyjny pokaz Dolby Atmos – Procella Audio ISE 2019 760 428 Cinematic

Podczas ISE 2019 Procella Audio idzie na całość!

Demonstracja systemu kinowego podczas targów w Amsterdamie pozostanie w pamięci na długie miesiące jeśli nie lata. W momencie jak Trinnov Audio ogłosiło model Altitude 48 umożliwiający wykorzystanie aż 48 kanałów audio w systemach kina domowego – stało się wiadome, że Procella Audio zechce podjąć wyzwanie i pokazać najlepszy system Dolby Atmos jaki jest możliwy do uzyskania. Jeśli chcecie zobaczyć prywatną salę kinową zrealizowaną na systemie nagłośnienia Procella Audio.

Inżynierowie Procella Audio wraz z ekipą Trinnov zdecydowali się na użycie aż 35 zestawów głośnikowych do stworzenia tego spektaklu. Podczas którego widzowie zostaną przeniesieni w magiczny świat dźwięku przestrzennego 3D.

Tak więc w roku 2019 w Amsterdamie usłyszymy system 21.4.10 w skład którego będą wchodziły m.in.:

Pięć kanałów ekranowych (przednich). Nie tylko Lewy, Prawy i Centralny jak ma to miejsce w typowym kinie domowym, ale także dwa dodatkowe zestawy – Lewy-Centralny i Prawy-Centralny. Zastosowanie aż 5 kanałów przednich jest powszechną praktyką w kinach komercyjnych i profesjonalnych salach kinowych z dużymi ekranami. Rozwiązanie to pozwala na uzyskanie znacznie lepszej sceny dźwiękowej frontowej z większą ilością detali i szczegółów. Oczywiście wymarzonym zestawem głośnikowym do tego zadania będzie certyfikowany przez THX PM3 zestaw Procella Audio P8. Najlepszy Dolby Atmos potrzebuje prawdziwie kinowego brzmienia!

Te pięć kanałów przednich będzie posiadało swój własny dedykowany subwoofer, do którego zostaną przekierowane sygnały niskich częstotliwości. Zadba o to nasz ulubiony subwoofer P18.
Czternaście głośników efektowych, dwa typu Wide i aż 10 głośników nad głowami widzów! Do takiego zestawienia niezbędny wydaje się być największy subwoofer w ofercie Procella – model V21. Będzie on pełnił role głównego głośnika basowego. Dostarcza on najgłębszy bas o potężnej i niszczycielskiej mocy. Zasilany przez najnowszy wzmacniacz Procella Audio DA5000-DSP zestaw daje brutalne 2x 2500 Watt w połączeniu z 2 głośnikami o średnicy 21”.

Jakby było Wam mało emocji – dostaniemy 2 dodatkowe subwoofery Procella Audio P15-FP, z których każdy wyposażony jest w 2 niskotonowe głośniki 15 calowe. Zadaniem tych piętnastocalowych subów będzie dostarczenie niskich częstotliwości przypadających na kanały efektowe oraz Atmos. Napędzać je będzie końcówka DA2800-DSP, która powraca do linii produktowej.

Specyfikacja systemu kinowego

DOLBY ATMOS 21.4.10 w wydaniu Procella Audio

  • kanały ekranowe: 5 x Procella P8 (zasilane przez Procella DA2800-DSP)
  • subwoofer dla kanałów ekranowych: 1 x Procella V18 (zasilana przez Procella DA5000-DSP)
  • główny LFE/Subwoofer: 1 x Procella V21 (zasilana przez Procella DA5000-DSP)
  • subwoofer dla efektowych / Atmos: 2 x Procella P15 (zasilane przez Procella DA2800-DSP)
  • efektowe: 14 x Procella P6V (zasilane przez Trinnov Amplitude8)
  • Wide: 2 x Procella P6V (zasilane przez by Trinnov Amplitude8)
  • Screen Height Channels: 3 x Procella P6 (zasilane przez Trinnov Amplitude8)
  • kanały Atmos/VoG : 7 x Procella P5 (zasilane przez Trinnov Amplitude8)

CINEMATIC